Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (677) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piter (pebe86@o2.pl
Hatchback 1.8 i 16V 130KM 96kW
No cóż... Swoje musi wypić, 130 koni, nie ma cudów. Po wybitnie miejskiej, warszawskiej jeździe spali nawet do 14 litrów na setkę (ale to przy dynamicznej jeździe). Jak ktoś ma lekką nogę i nie jeździ tylko i wyłącznie w godzinach szczytu, tak jak ja, to myślę że zmieści się po mieście w 11 litrach. A na trasie 8-9 litrów. Coż, nie ma się co oszukiwać, na taką moc to spalanie normalne, w końcu diesel to nie jest.
~Ryniu
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Powinna być możliwość dania 6 gwiazdek na 5 :D Podsumowując to co wymieniłem(wszystkie części nowe): wydech - 80zł, komplet naprawczy do hamulców tylnych(bębny, szczęki, cylinderki, zestaw naprawczy) - 200zł, akumulator(40ah) - 200 zł, przegub - 50zł, rozrząd z pompą wody - 170 zł, pompa paliwa - 200 zł. Koszty utrzymania są śmieszne i wiem że już nigdy tańszym autem w eksploatacji nie będę jeździł.
~GranDesign
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
na \'trasie\' Katowice - Bielsko gdzie za każdym razem kiedy uda mi się osiągnąć 120 muszę hamować przed 70tką i radarkiem spalanie jest w okolic 5l/100. Na trasie gdzie można utrzymać stałą prędkość spalenie nie przekraczając 120 może być nawet poniżej 5l/100. W mieście ok 6-7l/100 w lato natomiast w zimę 8-9l/100. Przeglądów nie robiłem ale... sama eksplatacja fiata nie jest droga.
~Ptaki.
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Samochód tani w użytkowaniu, pod warunkiem, że naprawa odbywa się poza aytoryzowanym serwisem, w innym razie przeciętnie. W okresie 5 lat w samochodzie wymieniono siłowniki zamka centralnego, klocki hamulcowe(na gwarancji), tłumik tylni i przedni oraz pasek rozrządu (po gwarancji). Średnie zużycie paliwa nie większe niż w obecnie nowych fabrycznie samochodach porównywalnej klasy (np.toyota YARIS 1,0).
~siwy1948@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Więcej niż dobrze. Średnia za cały okres 6,33 l/100 przy ciężkiej nodze i jeździe w większości po mieście (zaleta silnika 16V). Zużył 4024 l paliwa przebieg 75400km. Na naprawy, przeglądy , części, kosmetyki, doposażenie wydałem 9400 zł (7000 materiały, 2400 robocizna-bez kosztów paliwa). Paliwo - kwotowo- 13500zł. Można tu zacząć wyliczać koszt 1 km. Nie ma tu kwot ubezpieczenia OC i AC.
~Damian
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Szybka jazda po miescie: 9.5 litra Wolna jazda po miescie 6.5 litra Szybka jazda na trasie 8.5 litra Wolna jazda na trasie 4.5 litra Jesli chcesz oszczedzac, to musisz jechac na 4 biegu po miescie 40-50 km/h, a na trasie na 5 biegu 70-80 km/h. Ubezpieczenie OC/AC drogie straszliwie. 2000 zl rocznie to przesada. Jesli kola napompujesz gazem zamiast powietrzem, to lepiej bedzie trzymac cisnienie.
~shering@gazeta.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Zużycie paliwa - bardzo dobrze średnio 5.5 litra. Ale jeżdżę raczej delikatnie i nie pasjonuję się zdzieraniem bieżników spod świateł. Ceny wizyt w ASO - bolą kieszeń niemiłosiernie. Nigdy nie sądziłem, że roboczogodzina maoże kosztowąc około 100,- PLN. Sam chciałbym tak zarabiać. Części - o tym pisałem wcześniej. Na szczęscie można zadowolić się wcale nie gorszymi zamiennikami. Dostępność tychże OK.
~rafał
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
jak ktoś omija ASO to naprawy śmiesznie tanie: wspomaganie naprawione za 5,50zł(przekaźnik) linkę ręcznego w IC kupowałem za 12zł (Veca) dobre klocki hamulcowe za 80zł (włoskie LPR\'y) wężyk przelewowy 7zł (w ASO) końcówki drążków w IC 40zł komplet co do zużycia paliwa to nie narzekam pali znacznie mniej niż producent deklaruje (choć do dci mu trochę brakuje).
~Shadock
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Zużycie paliwa całkiem niezłe, szczególnie przy rozsądniej jeździe (tak do 100-110 km/h) jednak powyżej tych prędkości apetyt na paliwo diametralnie rośnie... Nie można powiedzieć aby ASO Fiata były zastraszająco drogie, ale do najtańszych też nie należą... Wszystko też zależy od szczęścia, tzn. ile zdąży się zepsuć jeszcze w okresie gwarancyjnym, a ile po tym czasie... ;-)
~Gosia
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Punto mało pali, w trasie mieszanej ok 4l/100km, oczywiście zużycie zależy od kierowcy. W mieście i na niewielkich odcinkach jest paliwożerna ok 5,5l/100km w korkach w zimę ;/ Serwisuje w ASO - naprawy ani części nie są drogie - solidnie i w rozsądnych cenach. Ubezpieczenie - 1500zł za OC do 2500zł za AC przy moich zniżkach 2l silnik robi swoje ;p
Fiat Punto II Hatchback