Lista ocen Fiat Stilo Hatchback (358) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 519 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tricolors
Hatchback 1.9 JTD 100KM 74kW
w momencie zakupu samochód miał 5 lat. użytkowałem go następne 2 lata, czyli mówimy o samochodzie 7letnim. ABSOLUTNIE NIGDY MNIE NIE ZAWIÓDŁ w ciągu dwóch lat przejechaliśmy razem 70 000km (łącznie 155 000km) często trasa , odległości 1200-1500km. naturalnie wymiany eksploatacyjne ale nic więcej. z tego miejsca chciałem uśmiechnąć się w kierunku "niezawodnej" niemieckiej myśli technicznej i jej zaślepionych fanów. Pozdrawiam ! :))
~Rafał
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Stilo ma poważne problemy z silnikiem który jest bardzo nieprzemyślaną konstrukcją. Mnie osobiście nie ominął remont silnika w wyniku przekręcenia się panewki (wał, korbowody do szlifu, wymienione pierścienie, wszelkie zimmeringi i uszczelki, padło parę sztuk szklanek zaworowych i trzeba było wymienić wszystkie 16 sztuk. Często pada też wariator (regulator faz rozrządu). Tak więc muszę tutaj wystawić ocenę złą.
~krzysiekk92
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Może jeszcze trochę za krótko użytkuję samochód żeby rzetelnie wydać opinię. Nie ma tu jednak cudów takich jak wielowahacz, belka skrętna, 2 świece na cylinder, kolektory powietrza. Mamy silnik wolnossący, proste zawieszenie. WYMAGA CZĘSTYCH WYMIAN ROZRZĄDU (co 50-60tys km) gdy pęknie pasek możemy spokojnie kupić nowy silnik bo głowica z 16 zaworami nadaje się do wyrzucenia i koszty naprawy nie kalkulują się.
~Robert 88
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
zasadniczo po roku uzytkowania auta nic ma wiekszych usterek, procz paska na alternatorzy ktory po prostu spadl i ulegl poszarpaniu. ale czy to powazna awaria? i z ciekawszych rzeczym u mnie np zabraklo smaru w polosce. natomiast po wizycie w warsztacie rozebraniu jej i nasmarowaniu wszystko jest w porzadku, u znajomego natomiast po wielu latach zepsula sie przekladnia kierownicy, uzywana to koszt okolo 400 zł wraz z zalozeniem.
~Marco
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Fiat ma jedna wade - mechanikow!!! Pojechalem na prosta wymiane zarowki w lewym reflektorze, ciezko tam sie dostac ale w serwisie przeciez zrobia. Niestety nie bylo mojego kumpla ale przeciez to tylko zarowka, ktos inny tez moze ja wymienic. I tu blad! wyminil ale przy okazji uszkodzil ustawienie swiatel i teraz silniczek ciagle wyje i nie moze sie ustawic. ZABIC GNOJA! to byla tylko zarowka!! Poza tym nic sie nie dzieje.
~Justyna
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Sterownik IAW 5NF.T9 bardzo awaryjny - każdemu kiedyś padnie a sterownika już praktycznie nie da się kupić (ja czekałam miesiąc żeby kupić używaną część ze szrotu z Włoch za 1400zł, która nie wiadomo ile wytrzyma) i silnik 1.6 103km bardzo dużo oleju bierze. Dwie najważniejsze rzeczy w samochodzie a kompletnie nie dają rady. Tragedia, to co z tym Stilo przeżyłam nie da się opisać...
~PierwszeAuto
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
Nigdy nie zepsuł się tak bym nie mógł kontynuować jazdy. Czym zimniej tym lepiej zapala. Usterkowe cewki zapłonowe i zawieszenie wszerz i wzdłuż. Przez 20 tys wymianie podległy sprezyny przod, łożyska amortyzatora, wahacze (nie ma możliwości wymiany samego trzpienia! podobno od bravo pasują), tuleje tył, drążki stabilizatora. Z silnika i skrzyni trochę cieknie. Wymieniony termostat.
~Rysiu
Hatchback 1.9 JTD 80KM 59kW
wyciek spod pokrywy zaworów, wymieniona uszczelka potem pokrywa i dopiero uszczelnili silikonem, wymieniony moduł turbo bo przy niskich temperaturach pojawiał się bląd przy przyśpieszaniu, nie ustawiona fabrycznie zbieżność - to jakaś kicha i wogóle szybko się rozłazi zbieżność, napisali, że ogrzewane lusterka - fakt ale tylko jedno od strony kierowcy, potrzebna była korekta drzwi przednich bo stukały
~Morcos
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Awaria magistrali (skorodowała wiązka przewodów za silnikiem ) auta nie udało się uruchomić nawet w trybie awaryjnym po koniecznej naprawie u mechanika portfel chudszy o 450zł.Parokrotnie awaria czujnika przy pedale hamulca owocowała wyłączeniem układów ESP oraz ASR po zdiagnozowaniu w ASO awarię samodzielnie usunąłem przez rozebranie czujnika o jego wyczyszczenie.
~Tolinek
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Wymiana łożyska sprężarki klimatyzacji (400 pln robocizna wraz z łożyskiem, nabiciem i ozonowaniem). Wymiana tulei tylnej belki (70 pln za tuleję i 180 pln za robotę). Dodam, że żadna z tych usterek nie unieruchomiła samochodu. Tuleje łomotały na dziurach a łożysko skrzeczało metalicznym dźwiękiem (po pewnym czasie naprawdę nie dozniesienia).
Fiat Stilo Hatchback