Lista ocen Ford Escort VII Hatchback (340) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 573 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł mikmak19@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogrzewanie dość dobre, ale do środka wiecznie wlatują kawałki liści i innych małych fragmentów listowia. Strasznie to brudzi całe wnętrze, a poza tym cigle buczy wentylator na którym te liście zanim zostana posiekane i znajdą się w samochodzie, leżą... i buczą. Brak zamkniętego obiegu powietrza.
~Wojtek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bardzo szybko paruje wnętrze ( nie mam klimy). Nadmuch tylko 3 pozycje, gdzie 1 jest już za wolny a 2 za bardzo huczy. Silnik grzeje się wolno więc w zimie zaczyna wiać ciepłem dopiero gdy dojezdzam już na uczelnie. Poprzednie punto I grzało od 1 kilometra.
~wiledi
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
W ciepłe dni brakuje trochę klimatyzacji w porównaniu z innymi autami. Staram się nadrabiać szyberdachem i zimnym nadmuchem, lecz wiadomo, że to nie to samo. Natomiast w zimę autko nagrzewa się dość szybko(3km jazdy), ogrzewanie działa bardzo dobrze i szybko.
~pawel_przybyla@op.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Brakuje mi ogrzewanej przedniej szyby; nawiew jakkolwiek bardzo mocny to jednak trzeba troche poczekac zanim spelni swoje zadanie. Nawiew powietrza jest bezproblemowy i nie czuc nigdy spalin. Na uwage zasluguje swietne ogrzewanie tylej szyby...
~leon_z_dzialek@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
pare km trzeba w zimie przejechac zanim bedzie ciepło ale jak jest to w całym samochodzie od razu. w lecie klima jest niezastąpiona ale widziałem urzadzenia lepiej działające (na własne oczy widziałem jak w focusie klima oszroniła pół szyby bocznej)
~mateuszz26@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
wentylacja i ogrzewanie jak wspominałem na 5 jest idealne. szybko robi sie w autku ciepło nawet teraz gdy na dworze juz w nocy na minusie a moje autko noce spedza pod blokiem:(a szybko sie też schładza tylko ja mam klime:)
~Tomasz
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
ogrzewanie super. po wyjechaniu w zimie z garażu ( -12 stopni) po niecałej minutce leci ciepłe powietrze. a co do klimy też bezproblemowo jak na razie wprawdzie regularne przreglądy ma moze dlatego. przy + 28 polecam :)
~Bartosz.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
O, mocna strona forda, zdecydowanie ! Nawet na 15 stopniowym mrozie robi sie ciepło już po kilku minutach. W wersji GHIA dodatkowo przednia ogrzewana szyba rozpuszcza lód po 3-4 minutach. Bardzo pozytywnie.
~jzik@wp.pl
Hatchback 1.3 i 60KM 44kW
Latem i przy niskich mrozach nie ma problemu. Jeżeli temperatura spadnie poniżej - 15 stopni tylna szyba się nie rozmrozi. I trzeba mocno grzać. Latem przy wysokich temperaturach, zwłaszcza na trasie przydała by się klimatyzacja.
~Kamill
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Przydaje sie ogrzewanie tylnej jak i przedniej szyby,bez problemu odparowują szyby,Klimatyzacja latem sie przydaje,jednakże samochód słabnie po naciśnięciu przycisku A/C.Plus taki,żę nie ma filtru kabinowego.
Ford Escort VII Hatchback