Lista ocen Ford Fiesta VI (227) - Całokształt

Na liście zabraknie 110 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Arek
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Fiestę bardzo rzadko użytkuję (5 lat = 17000 km, gdyż większość czasu spędzam w aucie firmowym. ZALETY: układ jezdny i kierowniczy, przestronność, wygodnie z przodu, skórzana kierownica, brak efektu zaparowywania szyb i wiele innych. WADY: przeciętny silnik, pechowy defekt sprzęgła, nieprzyjemne odgłosy przy najeździe na dziurę (mniejsze nierówności autko fajnie rozkołysuje, duże wyrwy, dziury = głośne łup).
~stecher@poczta.fm
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Bralem pod uwage kilka aut z tego segmentu, trafila sie fiesta i to dieslu. Na poczatku bylo mi to obojetnie, wczesniej jezdzilem autem benzynowym i spalania nie bralem po uwage. Jednak po pierwszej trasie na poczatku myslalem ze wskaznik sie zacial albo zle wyswietla (tak niskie spalanie). Niema sie czego przyczepic, niewiem jak bedzie sie auto zachowywalo przy - 20 stopni (odpalanie) ale to zycie pokarze.
~Marcin M.
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Uwagi można mieć tylko do wyciszenia samochodu i trochę słabej elastyczności silnika. No i jeszcze siedzenia z przodu powinny mieć dłuższe siedziska i być mocniej wyprofilowane. Reszta bez zarzutu. Jakość materiałów na desce rozdzielczej chyba najlepsza w segmencie "B" (miękkie wykończenie deski), duży bagażnik, spora ilość miejsca, rewelacyjny układ kierowniczy i wspaniałe właściwości jezdne. Jestem zadowolony z zakupu.
~Szczęśliwy nieposiadacz forda(były) tylko toyoty
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Ogólnie MAKABRA a mijając FORDA w BIelsku-BIałej czy w Żywcu nie patrzę w ich stronę bo szczęśliwie sprzedałem ten wyjątkowo nie udany model samochodu. Więc jeżeli przestanie wam centralny (fabryczny) zamykać wszystkie drzwi, odgłos silnika będzie inny przy wciśniętym sprzęgle, skóra- ha,ha z kierownicy wam zacznie schodzić a przebieg będzie dopiero w okolicy 50.000 km to szukajcie łosia zachwyconego designem małego focusa.
~radmonik@wp.pl
Hatchback 1.3 58KM 43kW
jak za takie pieniądze to zupełnie przyzwoicie tylko szkoda że jak elektryka jest na wyposażeniu to nie ma ABS na wyposażeniu, druga poduszka też powinna być już standardem. Najgorszą wadą jest brak możliwości przełączenia recyrkulacji powietrza okropne gdy jedzie się za ciężarówką idzie się udusić jej spalinami. Jest to moje 4 auto ale wiem że dokonałam dobrego wyboru kupując nową fiestę polecam w tej klasie aut.
~aktud
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Układ jezdny OK, zawieszenie - dla mnie - trochę za twarde. Mam zastrzeżenia do wykończenia: od początku coś sie tłucze z tyłu, w serwisie mówią, że Ford "tak ma". Nieco za dużo plastiku, mógłby też być lepszej jakości. Spalanie, szczególnie w mieście, mało rewelacyjne. Widocznośc do tyłu nie najlepsza, za szerokie tylne słupki. Przy podniesionych zagłówkach przydałyby się dodatkowe oczy z tyłu głowy. Ogólnie: średnio.
~godol
Hatchback 1.4 TDCi 68KM 50kW
Auto raczej udane choć z mojego doświadczenia wynika, że jakościowo dalekie od ideału. Dosyć dobry silnik w pierwszym egzemplarzy jaki używałem, drugi egzemplarz z 2006r. zachowuje się znacznie gorzej (może jednostkowy przypadek). Na plusie świetne zachowanie samochodu na drodze. Tandetne jak na dzisiejsze czasy plastiki i tapicerka. Słabe fotele przednie o niewygodnym kształcie i bez dobrego trzymania.
~byku_tester
Hatchback 1.25 i 16V 75KM 55kW
Dokonam niewielkiego porównania Fiesty z Ibizą :-), otóż prywatnie jeżdżę Seatem 1,2 12V Singo a niedawno dostałem z firmy nowego Forda Fiestę 1,25 Ambiente. Na pierwszy rzut oka to samochody są podobnej wielkośći - uważałem że moja Ibiza jest jednak lepsza :) Ale przejdźmy do konkretów, bo wraz z kolejnymi kilometrami za kierownicą obu aut coraz bardziej zmieniam zdanie, który z nich jest lepszy...
~Axel
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Fiesta spisuje się dobrze, jest całkiem mobilna i kompaktowa do jazdy miejskiej. Podczas jazdy w trasie silnik się nie męczy, autko jedzie dobrze spokojnie i cicho. Elektronika trochę odgrywa swoje no i jak to w samochodzie z podtlenkiem gazotu Check Engine nie daje o sobie zapomnieć. Jest to po prostu dobre, poprawne, ładne małe auto, które każdemu posłuży.
~fordjestok
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Bardzo wdzięczne małe auto. Trwałość ogólna samochodu na bardzo dobrym poziomie. Zawieszenie i hamulce pozwalają czuć się bezpiecznie nawet przy prędkościach autostradowych. Silnik 1.4 benzyna, dobry, ale ciut za dużo pali. Maglownica ulega rozszczelnieniu, ale jest to wada fabryczna. Samochód nie rdzewieje, elektryka nie sprawia problemów.