Lista ocen Ford Focus I Kombi (346) - Silnik

Na liście zabraknie 223 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mazi_tczew
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Bardzo dobrze się zbiera, bylem zaskoczony jego przyspieszeniem. Spalanie na poziomie 6,5l więc możliwe do zaakceptowania. Dałem tylko 4 ptk ponieważ jest dość spora i bardzo odczuwalna turbo dziuro.
~Krzysztof
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy silnika. Jak na diesla pracuje cicho. Jedyny mankament to b. słaba moc do 1700 - 1800 obrotów - samochód bardzo wolno się zbiera jak jest obciążony do III biegu.
~smok
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Nie spodziewałem się wiele po samochodzie marki Ford. W sumie auto na F, Ale po 1 roku eksploatacji jestem pod wrażeniem. Następny teź chyba będzie Fordzik. Ekonomia, dynamika, przestrzeń :).
~Szarak
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Polecam to autko, kupiłem go 6 latkiem przy stanie licznika 124 tys. Zrobiłem wiec już 10 tyś. Był ze mna zagranicą. Jak do tej pory nigdy mnie nie zawiódł w przeciwieństwie do 206 którą miałem wcześniej.
~Jacek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Jak na 1.6 i 100KM mocy to nie jest zle, ale tez nie najlepiej. Przyspieszenie czuc dopiero po przekroczeniu 3000obr/min. Bierze olej - z 0,3l na 1000km, ale podobno w Focusie 1.6 to normalka.
~jarek.gorg@wp.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Zważywszy na przebieg auto jest cudownie bezawaryjne. Przez 2 lata nie robiłem nic oprócz standardowej wymiany pasków, rolek i filtrów.Nie jest to cud, bo kupiłem je po leasingu z firmy-było serwisowane.
~SYTY INOWROCŁAW
Kombi 2.0 i 16V ST170 172KM 127kW
Silnik jst dość głośny... ale ciekawy dzwiek jest od 5-7tys obrotow cos w rodzaju wyzynarki ;D i odpuscilem sobie tlumik basowy ten seryjny uklad daje dzwiek jakby to bylo v6 piekny od 1,5 do 3 tys obrotow.
~Killaherb
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Jeżdze tym samochodem juz prawie 200,000km i już wszystko prawie musiałem wymienic ale silnik wciąż chodzi jak żyleta.. mimo małego podrasowania.. Z kolei u ko0legi nie wytrzymały pierścionki.. ;)
~Mariusz
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Dosyć dynamiczny w mieście ale przy prędkościach autostradowych już gorzej,jadąc 100km/h.żeby sprawnie wyprzedzić dostawcze auto trzeba zredukować do czwartego biegu.
~kwloch96
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
silnik bardzo elastyczny jezdziłem nim pracując prawie w całym zakresie obrotów nie trzesie nim od 1200 obr/min i przyjemnie ciągnie az do 5500 obr/min V max 200 .
Ford Focus I Kombi