Lista ocen Ford Focus I Kombi (346) - Silnik

Na liście zabraknie 223 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~express
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Fajnie i przyjemnie mruczy, ale po benzynie 1.8 spodziewałem się więcej. Żeby wydusić porządne przyspieszenie trzeba go wkręcić na niższym biegu na 4000 obrotów. Przy 4500-5000 zaczyna być zdecydowanie za głośno i wtedy znów zmiana biegu...
~Pooti
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Początkowo dosyć dynamiczny i oszczędny na sam koniec zamulony, paliwożerny i irytujący. Padły wtryski pomimo regularnych wymian filtrów i olejów oraz tankowaniu na zaufanej stacji. Wada fabryczna zlna którą producent się wypiął.
~Grzegorz Domagała
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Kupiłem z przebiegiem 170tys i po 10tys miałem do wymiany wtryski i pompę. Wtryski niby robione w Germazie ale okazało się, ze tylko rozpryskiwacze a nie przelewy. Pompę wymieniłem, bo gasł mi powyżej 1300 obr/min.
~xyz
Kombi 1.8 TDDI 75KM 55kW
Seryjny silnik demonem prędkości nie jest, po zmianie programu (CHIP) można się całkiem żwawo poruszać takim autem, różnica znacznie widoczna. Moc podniesiona o 25KM i 50nM. Lecz silnik niestety dalej mało elastyczny jak na diesla.
~Samantha
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik pracuje bardzo dobrze, równo. Przy instalacji LPG także niezbyt głośno. Przy przebiegu 240 000 i codziennym użytkowaniu także na wsi ideał. Trzeba tylko dość mocno depnąć w pedał gazu, bo przyspieszenie ma słabe jak na 100 KM.
~Zbyszek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik pracuje bardzo ładnie, cały czas prawie tak jak nowy, pomimo przebiegu ponad 200.000. Dynamika jest dobra, gładko wchodzi na obroty - jak na 100KM. Jedynie mógłby nieco mniej palić - wychodzi 9-10 l/100km.
~aixam
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Silnik troszkę za słaby do szybkiego wyprzedzania ale jak na 90 KM to nie jest źle. Kultura pracy pogorszyła się wraz z zwiększeniem przebiegu. Kiedy kupowałem auto przebieg wynosił 145 tys. km, a teraz 246 tys. km.
~ADAM
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
5 nie dałem ponieważ to diesel i to starszej konstrukcji, zimny troszke klekocze i wibruje, ale dla mnie jest OK! Elastyczność jak na 90 KM to super. Krótka jedynka, a na piątce radzi sobie od ok. 65 do końca ( V max. 190 )
~hydraulikbau@op.pl
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Doskonala elastyczność, wlasciwe zapalanie nawet przy duzych mrozach, dynamika bardzo dobra osiągi w stosunku do spalania bardzo dobre, przy pelnym obciązeniu 5 osob i bagaze zaledwie lekko odczuwalne zmniejszenie mocy
~bzzz
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Przy nieobciazonym aucie - super, kazdy kto nie ma rajdowego zaciecia powinien byc zadowolony, wyprzedzanie na trasie bez problemow, przyspiesza na prawde milo. Zaladowany 4 osobami, bagazem, z wlaczona klima - straaaszna krowa.
Ford Focus I Kombi