Lista ocen Ford Focus I Kombi (346) - Silnik

Na liście zabraknie 223 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maniek@ds.kom.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Dla mnie jedna wada GŁOŚNY. Poza tym nie mam na co narzekać. 140 tys bez awarii. Spalanie wg danych producenta. Czasem trochę brakuje mocy przy załadowanym samochodzie lub wyprzedzaniu. Ale redukcja biegu i da się ładnie przyspieszyć.
~tomrasz@wp.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Silnik TDCi jest moim zdaniem rewelacyjny, 240Nm robi swoje, cichy, ekonomiczny, 2 jest dość krótka i trzeba uważać w mieście przy wyprzedaniu ale 3 to już jest coś, potem 4 tak do 150km/h i zaczynasz uśmiechać się sam do siebie!!
~muchomorek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
podoba mi sie bardzo przyjemne brzmienie tego silniczka:) a poza tym - przyspieszenie do setki na dobrym poziomie jak na dieselka i 100KM, a elastyczność??.........dotrzymywałem kroku hondzie cr-v kumpla (150KM!!!)
~czart78
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
1,8TDDi to prawdziwy wół roboczy, na światłach nie ma szans z konkurencja ale jest niezawodny, długowieczny i przy odpowieciej trosce i niewielkiej inwestycji w olej i filtry bedzie służyl setki kilometrów
~ja
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Silnik mimo dużego przebiegu nie bierze oleju. Jest jednak bardzo głośny i powoduje duże wibracje. Duża turbodziura do 2 tyś. obrotów, a jak się jedzie w kilka osób z włączoną klimą to tragedia
~Majki
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Hmm , podczas 3 lat użytkowania psuło się w nim chyba prawie wszystko co mogło, w pewnym momencie wymieniłem nawet cały silnik na inny, który oczywiście po pewnym czasie psuł się tak jak stary.
~adam9910
Kombi 1.8 TDDI 75KM 55kW
Tak jak powyżej ,troszkę głośny ,ale nic nie cieknie i nie telepie ...A i ''genialny'' pomysł z dotarciem do niego ,szczególnie na silnym mrozie ...Patent wart nobla
~meff
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
silnik może czasami pyrka ale auto potrafi u mnie stać zimą przez 5-8 dni i gdy wsiąde do niego odpala od razu, przy silniku nie zrobiłem praktycznie nic przez 5 lat (poza wymianą zużytego sprzęgła)
~kedarrr
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Kultura pracy pozostawia sporo do życzenia. Klekot nie znika nawet po zagrzaniu. Elastyczność dobra, ale tylko powyżej 1800 obr/min. Poniżej ten silnik nie daje znaku życia - zabija go ogromna turbodziura.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~mWacko
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Silnik jest niesamowicie żwawy. Jak na diesla bezczelnie i wulgarnie ciągnie równo do przeszło 4 tys. obr/min. Ten klekot może naprawdę dać trochę frajdy z jazdy. Mógł by być trochę bardziej elastyczny.
Ford Focus I Kombi