Lista ocen Ford Focus I Kombi (346) - Silnik

Na liście zabraknie 223 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paredao
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Użytkuję długo i wymieniałęm naprawde wiele rzeczy. Ale to nic dziwnego. Auto u mnie robi po 40.000 rocznie i nie można mu się dziwić, że padłą dwumasa, rozrusznik i pomniejsze rzeczy. Ekspolatacja kosztuje, a w fordzie nie jest ani droga, ani uciążliwa.
~mwkl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
wkreca sie na obroty niemal jak benzyniak (szczegolnie w porownaniu do tddi), pocace sie balwanki intercoolera wymienilem na silikonowe. oleju nie bierze w ogole - od wymiany do wymiany ile wlane tyle jest (wymiana co 10.000km - olej 10w40)
~karol
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Oszczędny mało pali ! ja mam LPG !!!!!!!!!! POLECAM!!!!!!!!!!!!!! Miałem problemy z pompom paliwową !!!!!!!!!!!! ALE PO ZA TYM super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~areq-s@o2.pl
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Silnik dość elastyczny, do predkości 110km/h bardzo ekonomiczny. Nie mam zastrzeżeń co do głośności i kultury pracy tej jednostki. Poniżej 1800 obr/min niewiele się dzieje. Co ciekawe silnik mimo przebiegu ponad 250 tys.km nie bierze nawet grama oleju.
~Rafał
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Rewelacyjny silnik. Zrywny, bardzo elastyczny, a przy tym naprawdę oszczędny. Ponadto nie dołozyłem ani złotówki, poza wymianą olejów i innych eksploatacyjnych części (typu filtry, rozrząd przy 140 tys. km). Części też nie są bardzo drogie.
~JamesonStrife
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
mój pierwszy Diesel. Sądziłem że będzie głośny, nie odpalał zimą i takie tam....a tu proszę, bardzo mile mnie zaskoczył, cichutki, na trasie doskonale elastyczny, wyprzedzanie bez redukcji biegu rewelacyjne :-) a zimą bez większych problemów
~Arhus
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Samochód całkiem dobrze spisuje się na trasie, podczas wyprzedzania, trochę brakuje mu koni, ale dla umiarkowanej jazdy w sam raz. Odczucie spowodowane posiadaniem wcześniej silniejszej jednostki napędowej. Zeteci to silniki niezniszczalne i bardzo dobre
~Jaan
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Elastyczny, bardzo szybko się nagrzewa, ogólnie stara konstrukcja, niezbyt płynnie i w jednym tempie schodzi z obrotów, czasami schodzi na 600 obrotów i silnik lekko drży-no rewelacja to nie jest, to samo kiedy włączamy kilka pożeraczy prądu
~flakus
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Ten silnik jest akurat.Bez szaleństw,ale wystarczy do normalnej jazdy i w miarę sprawnego wyprzedzania na trasie.spalanie w gęstym ruchu w Warszawie-u mnie ok.10l, ale w trasie 7.2-7.3.Trochę za głośny na wyższych obrotach.elastyczność ok.
~modzek
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Moim zdaniem silnik jest rewelacyjny. Niby tylko 100 koni ale zupełnie wystarcza. Mało pali (nawet poniżej 6 przy spokojnej jeździe). Odpala w bardzo niskich temp za pierwszym razem. Ogólnie z czystym sumieniem polecam tą wersję silnikową.
Ford Focus I Kombi