Lista ocen Ford Focus I Kombi (346) - Silnik

Na liście zabraknie 223 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~oktan99
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Dwie wykluczające się sprawy: kultura pracy wyciszenie są super, a elastyczność do kitu. Ale dobry na wysokich obrotach. Jak go spiąć ostrogami to z niejednym autkiem można było na światłach się ścignąć. Za to na trasie wyprzedzanie tirów nawet z dwójki - elastyczność beznadziejna.
~Piotr
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Rakieta to nie jest, ale nikt nie kupuje diesla kombi żeby się ścigać - 90 KM do normalnej jazdy w zupełności wystarczy. Elastyczność jak w każdym turbo dieslu - bardzo dobry moment obrotowy ale chcąc jeździć dynamicznie trzeba namachać się dźwignią zmiany biegów...
~Gravis GD
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
101 km, idzie nawet nawet, bdb w trasach w 2 osoby , w mieście również. jak dla mnie bomba. Gorzej to wygląda z kompletem pasażerów i bagażem przydało by się jednak kilka koni więcej ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.. wczesniej miałem zaledwie 68 km.
~BadBoy
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Silnik sprawuje się w miare dobrze. Akurat w mojim aucie przeszedł chiptuning (90KM na 113KM) i układ wydechowy o zwiekszonej średnicy bez tłumika koncowego. Elastyczność zadowalająca nawet w wersji 90KM , nie trzeba ciągnoć do wiecej niż 3tys. obr./min w dynamicznej jezdzie...
~czeslaw.bylica@lexpolonica.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
na razie się dociera, ale przesiadłem się z opla corsy 1,2 i nie widzę róznicy w przyspieszeniu, oczywiście przy uwzględnieniu róznicy mas obu samochodów, natomiast lepiej ciągnie pod górę, nie trzeba wcale dawać powyżej 2000 obrotów, żeby rozpędzić się w miarę szybko
~sinn.fein@gazeta.pl
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Najmocniejsza strona samochodu. Fenomenalnie przyspiesza, cichy, oszczedny, niezastapiony do dalekich podrozy i jazdy w gorach. Nie polecam jedynie do jezdzenia po miescie - na niskich obrotach jest mrukliwy i nieskory do przyspieszania. Wyscigi spod swiatel to nie jego specjalnosc.
~grabczyk
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Mimo, że bez turbo, zbiera się świetnie. gdy kupowałem, trochę żałowałem, że nie można go "zagazować" ale teraz już wiem, że byłyby to niepotrzebne komplikacje, bo nie szykuje mi się , przynajmniej na razie, bankructwo z powodu nadmiernego zużycia paliwa. Oby tak dalej.
~Whatever
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Podejrzewam, że źle trafiłem, ale ma pewne problemy z tym silniczkiem. Kupiłem auto i zaczęło "żabkować", okazało się, że wtryski są walnięte. Po naprawie niestety nic się nie zmieniło a koszt naprawdę spory bo regeneracja sztuki to około 400 zł.
~Łukasz_29
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
1,8 Tdci 101KM naprawdę polecam jeżdżę od roku samochód był sprowadzony aktualny przebieg 217 tys km silnik jest elastyczny pali w mieście max 7L trasa 5,5L/100km i od razu mówię lejcie tylko lepszą ropę a nie zaznacie problemów z common rail
~Vercy
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
bardzo przywoity motor, do tego stosunkowo bezawaryjny, dopiero od niedawna rozpoczął podbieranie oleju. Potężny minus to brak mocy, przy budzie kombi 100km to za mało, a 3000obr osiąga się przy 115kmh, co oznacza słabą ekonomię w trasie
Ford Focus I Kombi