Lista ocen Ford Focus I Kombi (346) - Silnik

Na liście zabraknie 223 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomekfli
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Użyłbym sformułowania \"przeciętnie\" ponieważ Foka 1.6 kombi w gazie praktycznie elastyczności nie wykazuje :-) Nie jest to rakieta na drodze. Jednak używając auto jako rodzinne nie mam aż takich wymagań a dużym plusem silnika jest jego kultura pracy i niezawodność - jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł.
~Kamil
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Silnik po odpaleniu na zimno pracuje jak typowy Diesel, czyli dosyć głośno. Po rozgrzaniu jest dużo lepiej i hałas jest naprawdę niewielki. Elastyczność silnika jest na bardzo dobrym poziomie: gdzieś od 1800 obr./min. silnik naprawdę fajnie ciągnie niezależnie na którym biegu jedziemy.
~Piorun
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Bardzo oszczędny. Podczas jazdy ekonomicznej (ok. 110 km/h) spala 5 litrów. Równa praca, nawet na wyższych obrotach. Zapewnia niezłą dynamikę jazdy i nie ma problemu z wyprzedzaniem przy średnich zakresach prędkości. Przez 3 lata użytkowania ani razu nie miałem z nim problemu, podobnie zresztą jak z turbiną.
~Tomaszko82
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik 1.6 z instalacją gazową w Focusie Kombi to rozwiązanie wyłącznie dla osób lubiących spokojną jazdę z rodziną w komplecie. Mam dwójkę dzieci i jeżdżę bardzo spokojnie. Osoby które chcą pojeździć dynamicznie potrzebują większego i mocniejszego silnika. Kultura pracy (głośność w kabinie) jest na 4-
~arek
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
1.8 TDDi Szoku nie ma, ale doskonały silnik do miasta, na trasie daje radę z 2 osobami max. na pokładzie. Dynamika zadowalająca, klekot na zimnym zaczyna mnie irytować, po rozgrzaniu nieco lepiej, ale pompowtryski znacznie przyjemniejsze. Nie chcesz latac po regenaracjach TDci zaakceptuj klek-klek TDDi :-)
~W.
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
silnik przyzwoity, przyspiesza od najniższych obrotów (nie jak VW Golf III 1.9TDI 90KM, który miałem wcześniej), na autostradzie A4 Vmax 190km/h. W jeździe praktycznie nie odczuwalny spadek mocy przy włączonej klimie. Daję 4 punkty ponieważ miałem okazję jeździć wersją 115KM i jest wyraźnie żwawszy.
~Mondeo16
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Silnik jest rewelacyjny pod względem bezawaryjności. Jak zimny to trochę klepie jak diesel, ale ponoć to normalne, bo w Mondeo i Escorcie miałem to samo. Jeżeli chodzi o moc i elastyczność to pozostawia trochę do życzenia, natomiast to tylko 1.4 i bez problemu wozi mnie wszędzie.
~Paweł
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Silnik nie jest juz najnowszej konstrukcji, glosny w porownaniu do np. golfa IV TDI, ale jest bardzo trwaly i ekonomiczny. Dynamika jest ok. Auto palilo w ostatnia zima bez problemow, smialem sie z innych co musieli pchac albo odpalac z kabli albo isc na piechote ;)
~Auto-MacKo.pl
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
autko zbiera się jak silnik benzynowy do czerwonego pola bez najmniejszych problemów ... nie ma typowego dla diesla wzrostu mocy do 3000obr a potem spadek i mułowatość.... auto ciągnie do końca .... do 3000obr ciągnie momentem obrotowym a od 3000 do 4000 mocą
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~Białystok
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Silnik naprawdę ochoczo przyśpiesza, jest cichutki dobrze wygłuszony, miałem corolle z 2001 1,4 vvti moc praktycznie ta sama ale silnik corolki gorzej się zbierał i był głośniejszy, Silnik forda ok i bardzo elastyczny - na 5 biegu przyśpiesza z 60-70 km/h, nie dusi się - duży plus
Ford Focus I Kombi