Lista ocen Ford Focus II (604) - Widoczność

Na liście zabraknie 577 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Baniol4
Hatchback 3d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Przede wszystkim spora. Szerokie katy widzenia dla kierowcy. Ale niestety przednie słupki są bardzo grube i zasłaniają sporą część jezdni (jeśli np. wyjeżdżamy z posiadłości). Trzeba się na wychylać. Przeszkadza też wsteczne lusterko. Dlaczego? Bo jak stoję na światłach, i pryz moim wzroście (174cm) nie widzę pieszych, którzy stoją po drugiej stronie skrzyżowania, muszę się schylić aby ich zobaczyć.
~Daniel
Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Bardzo dobra widoczność w bocznych lusterkach , z uwagi na ich rozmiar.Bardzo dobrze ustawiony punkt martwy. Ciężko przeoczyć auto.Słupki z przodu mogą trochę przeszkadzać.Jeśli chodzi o noc , to światło wsteczne niestety mało nam rozświetla obszar znajdujący się za autem z uwagi na to że jest w dolnej części zderzaka, trzeba wspomagać się światłami hamulcowymi.
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Dobra, ale słupki przednie zasłaniają fragmenty widoczności. Przeszkadza przy skręcaniu na skrzyżowaniu i jak zaraz za nim jest przejście dla pieszych - trzeba się wychylić, aby zobaczyć, czy nikt Ci nie wszedł przed maskę. Do tyłu - wystarczy się przyzwyczaić. Mniej sprawnym kierowcom polecam czujniki parkowania. Maski przedniej nie widać, ale przód się wyczuwa.
~marten@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Do przodu rewelacja, przy skrętach uwaga na przechodniów "chowających się" za przednim grubym słupkiem. Zasłania pole widzenia. Lusterka w wersji FII sprzed liftingu są małe i zawsze przy szybszych manewrach rzucam okiem za siebie. Lusterko wsteczne obejmuje ledwo całą tylną szybę. Przyzwyczaiłem się chyba do doskonałej widoczności w Corolli 98' stąd trochę wybrzydzam.
~Prawnik wawa
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Zarówno do przodu jak i do tyłu słaba. Ratuje czujnik wspomagania parkowania, bardzo dobry o nie "nachalnym" tonie. Z perspektywy użytkownika żałuję, że nie dokupiłem przednich czujników (różnica tylko 800 zł) a komfort zapewniony. W samochodzie siedzi się wysoko i wszystko na drodze ładnie widać. Pasażerowie jak dotąd nie narzekali na małą pow. tylnych okien - wię chyba jest ok.
~lukasz2891@wp.pl
Sedan 1.6 Duratec 100KM 74kW
Do przodu jest bardzo dobra (ogranicza ją według mnie tylko zbyt nisko przymocowane tylne lusterko- jestem jednak dość wysoki więc to może nie być wada dla osób z przeciętnym wzrostem. Do ryłu niestety jest trochę gorzej. Wysoko poprowadzona karoseria bagażnika utrudnia parkowanie tyłem (sedan). Sprawę poprawiają duże lusterka boczne (są świetne).
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jak to w kombi - jest dobra. jedyne co może przeszkadzać to słupki "C" są szerokie i w mieście trzeba uważać żeby na zakręcie jakiegoś pieszego z pasów nie ściągnąć. Lusterka wsteczne duże przejrzyste i podgrzewane. Nie posiadam czujników parkowania ale powiem że nie są potrzebne bo samochód bardzo dobrze można wyczuć.
~kamk
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Kombi, bardzo dobra. Lubię moje lusterka w przeciwieństwie do nowych aut jak Insignia czy Megane. Szyba przednia podgrzewana elektrycznie (SUPER), klima bez problemu osusza w mokre dni. Na boki i do tyłu zupełnie wystarcza. Może nie jest tak dobrze jak w VANie, ale daje bez problemu radę uniknąć kolizji na parkingach
~adig
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Trzeba nabyć wyczucia co do wymiarów, nigdy nie udało mi się zobaczyć zza kierownicy przednich krawędzi maski - to nie problem, jeśli się wie gdzie one są. Lepiej mogłoby być też do tyłu, choć pionowe zejście klapy eliminuje ryzyko większych pomyłek. Na szczęście są spore lusterka i dobrze eliminowana martwa strefa.
~unreal
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Nisko ustawione lusterko wsteczne (wewnętrzne) zasłania trochę świata. Poza tym nieźle. Nawet przednie słupki za bardzo nie przeszkadzają mimo mocnego pochylenia. Osłony przeciwsłoneczne troche za wąskie - w okol. mocowania lusterka wstecznego tylko jakieś czarne nadruki-siateczki na szybie i słońce tam czasem oślepia.