Lista ocen Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 (136) - Silnik

Na liście zabraknie 82 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jwa
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
mało,mało elastyczny. Jazda na trasie z tym silnikiem dobra dla emeryta. Najgorsze to to, iż po zmniejszeniu szybkości trzeba redukować mocno niekiedy do 2 biegu bo kiepskie przeóznia. Gdyby wogóle przełozenia skrzyni b. były krótsze to w trasie auto było by bardziej komfortowe. Elastyczny silnik to tez komfort. Sporo na mocy traci przy właczonej A/C. Gdy trzeba przyspieszyć, wyprzedzac to wyłaczam klimę. Czyli: klima,redukcja, gaz. To troche...
~Dawid
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
No kochani tutaj mamy motor, który jest prosty, niezawodny i pozwala na normalną a przy umiejętnościach wykorzystania nawet dosyć dynamiczną jazdę. U mnie przechodzi katy, na wysokich obrotach potrafi ciekawie wybrzmieć. Nawet nie chce się spocić. Do miasta wystarczający, w trasie też da radę. Ze względu na dynamiczną jazdę robię dolewki oleju. Uzupełnienia są mniejsze odkąd przeszedłem z 5W40 na 5W30 Dla większej frajdy zdecydowanie...
~Arek
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Kultura pracy może przeciętna, elastyczność w miarę. Silnik ten na pewno dobrze radzi sobie w mieście natomiast na dłuższej trasie czuć lekki niedobór mocy, prędkości w przedziale 110 - 120 chyba jak najbardziej optymalne. Silnik 1.3 do 3 tys obrotów praktycznie nie jedzie, jednak gdy już przekroczmy tą granicę zaczyna się dziać dosyć sporo (jak na miejskie autko) jednak to zaoowocuje większym zużyciem paliwa.
~joachim20@poczta.gazeta.pl
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Samochód kupiłem w promocji rocznika 2004 i jest jeszcze na docieraniu, tak więc trudno powiedzieć obiektywnie o elastyczności - nie zaleca się przecież obciążanie silnika zwłaszcza od niskich obrotów na wysokich biegach. Mnie mniej jednak odniosłem wrażenie, że żeby coś z niego wydusić trzeba będzie raczej często redukować i trzymać go na wysokich obrotach.
~iksmada55@02.pl
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
dobre wyciszenie pracy silnika do 120 km/godz.,powyżej tej prędkości głośność jest słabsza niż w Renault-Clio/75 KM/Przy tym małym przebiegu/2000 km/, stwierdzam, że praca silnika jest mniej elastyczna w stosunku do Renault-Clio, przez co należy częściej zmieniać biegi.Odczuwam to w czasie długich podjazdów na trasie,mimo,iż Renault-Clio/75KM/ i Getz /82 KM/mają podobną masę .
~RAFOO z SOSNOWCA
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Silnik dynamiczny, łatwo wkręca się na obroty. Od 4000 obr/min zaczyna ostro przyspieszać,do około 3000 lekko ospały. Powyżej 140 lepiej przygłośnić RADYJKO :D Leciałem nim z górki 190 km/h :) , na prostej 168 i nic więcej.Spalanie zależy tylko i wyłącznie od stylu jazdy, można spalić 5,5l a można i 12l :D
~agno
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Trochę mało elastyczny, żwawy powyzej 3000 obr. i wtedy ładnie mruczy. Konstrukcja sprawdzona (Mitsubishi Colt i Lancer 15 lat temu) 3 zawory/cyl. Trochę przestarzała, ale działa dobrze z nową elektroniką. Nowsze konstrukcje nie zawsze są lepsze, a są mniej sprawdzone.
~momolodz
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Elastyczność dobra, bardzo cichy. Mógłby mieć kilka koni więcej. Bardzo elastyczny: na 5 biegu mozna bez problemów jechać 50 na godzinę a na dwójce zdarzało mi się i 100. Na silniku nie zrobiło to większego wrażenia. Działa bez zarzutu.
~~WojtekB
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Silnik dobrze znany z Mitsubishi (prawie 1.4l) z łatwością rwie do przodu. Wyprzedzając ma się [oczucie bezpieczeństwa. Lubi wysokie obroty (wyraźny przyrost mocy przy ok. 3500 obr.). Do 130 km/h cichy, po jej przekroczeniu trochę hałaśliwy.

Usterki Hyundai Getz

Hyundai Getz – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Skoczek1
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
To jest kolejny komentarz po 3 letnim użytkowanu auta. Silnik 1,3 już nie produkowany , jest elastyczny ale ma apetyt na paliwo. 12 zaworów. Dziwna konstrukcja. Jest podobno wytrzymały bo to to samo od czasu Pony czyli od 90- roku