Lista ocen Opel Astra H (563) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 433 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MaQ
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Tradycyjne zawieszenie belka z tyłu z przodu MacPherson ma swoje minusy, jeśli chce się traktować to auto jak wyścigówkę, jednak jego trwałość jest zadziwiająca. Mówię to z doświadczenia, gdyż mam takie auto także służbowe o przebiegu 140 tys.
~schwyntzu@wp.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Zawieszenie bardzo dobrze zestrojone. Dosyć sztywne - fajnie się prowadzi na krętych drogach, a na gorszej nawierzchni nie wypadają plomby z zębów. Prowadzi się przyjemnie, układ kierowniczy bezpośredni: piątki nie dam, ale czwórka zasłużona.
~Conrad
Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
jak to u opla, osobiscie jestem zadowolony, troche twardsze zawieszenie niz u konkurekcji, ale super na polskie drogi, nie sypie sie jak u innych(np.peugeot, fiat, renault) na polskich dziurach:) jezdzilem astra II i tez bylo super z zawieszeniem
~Wojtek
Cabrio 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Na moje zyczenie nie mam tam nic pomijajac ABS Czysta przyjemnosc wchodzenia w poslizgi i prowadzenia Sztywne zawieszenie dzieki ktoremu czuje ze zyje Na polskich drogach wiem ze podatki ktore placimy nie ida wczale na ich naprawe... Typowe GTC
~Voytas
Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
jeździłem peugotem405, puntem, cc, nubirą, fabią,xarą i najbardziej astra przypomina mi fabię, astra jest ciut miększa chyba i przyjemniejsza. Wspomaganie kierownicy bardzo dobrze dobrane. Na parkingu leciutko i w trasie nie płata figli.
~Piotr P
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Auto prowadzi się dobrze, jest dość sztywne w zakrętach, części zamienne w sensownej cenie. Jest też dość wysokie, bardzo dobrze pokonuje się wszelkie progi zwalniające, krawężniki. Dobra skrętność przy parkowaniu
~Piotr
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 125KM 92kW
Jak na kombi prowadzi się rewelacyjnie. Górskie kręte drogi pokonuje z przyjemnością. Jak dla mnie dość sztywne i pewne a jednocześnie całkiem komfortowe. Duży plus za trwałość - jedyna naprawa przez 70kkm to łącznik stabilizatora.
~BaCkBeYCS
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Przez 3 lata i ponad 300000km wymieniłem łożyska Macphersonów (koszt oryginalnych 210zł), łożysko koła przód kraft (250zł), końcówki drążków kierowniczych i drążki stabilizatora. Po za tym wszystko ok. Auto prowadziło się pewnie.
~Adrian
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Mam wrażenie że przełożenie ruchu z kierownicy na koła jest momentalne, ale nie powoduje to że auto się fajnie prowadzi. Wkurzający system ESP i ASR dziwnie ospale reaguje, nie informuje natychmiast kontrolką tylko po chwili.
~keraj
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Auto prowadzi sie pewnie, dobrze trzyma w zakrętach, ale moja poprzednia astra H 1,7 trzymała się lepiej - zapewne z powodu ciut mniejszej wagi. Z zawieszeniu nie wymieniałem jeszcze nic oprócz łączników stabilizatora.