Lista ocen Opel Astra H (563) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 433 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lechkucz
Hatchback 5d 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
W GTC jest ono fabrycznie obniżone. Trzynanie się drogi i hamulce fantastyczne- 35m ze 100 do zera!!! Kierownica mogła by dawać więcej informacji- nic na niej nie czuć i działa jak w grze komputerowej. Kontrola trakcji uniemożliwia zabawę na śniegu, jest aż za dobra, szkoda że nie da się wyłączyć.
~szymon
Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Jestem pod wrażeniem, bo podchodziłem z pewnym dystansem(naczytałem sie za dużo). Układ jezdny wyśmienity, nierówności tłumione w cywilizowany sposób. Aż chciało by się jeździć po samych dziurach. Odczucia podobne do Octavii I choć jazda po głębokim rozmokłym sniegu zdecydowanie na kożyść Astry
~Schreder
Hatchback 5d 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Mimo bardzo prostego zawieszenia to system ESP który działa cały czas tak stabilizuje auto, że nawet tego nie zauważymy a mamy wrażenie jakby auto prowadziło się jak po sznurku. Tutaj mocna ocena dla Astry bo cały ten system po prostu działa świetnie, nawet w zimę.
~Kamil
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 110KM 81kW
Prowadzi się doskonale! Na zakrętach czuję się bardzo pewnie i zawieszenie nie stuka, świetnie amortyzuje, a kierwonica chodzi lekko. Jeździłem Fiatem Brava, Stilo, Seicento, Polo, Passatem, Focusem i generalnie stawiam w pierwszej trójce jeżeli chodzi o ten element samochodu.
~Matt
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Zawieszenie przód bardzo dobre, tył poprawne. Przy oponach 210mm na 17'' feldze auto wchodzi bardzo pewnie w zakręty. Na zimówkach 190mm na stalówkach o wysokim profilu już nie jest tak fajnie , ale nadal poprawnie. Auto wg mnie lepiej się prowadzi, gdy ma dociążony bagażnik,
~freQ
GTC 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Świetnie trzyma się drogi. Pewnie pokonuje zakręty. Kontrola trakcji nie jest nadgorliwa. Jeśli mamy sprawne zawieszenie to nie dochodzą żadne dziwne dźwięki z jego strony. Dla mnie nie jest ani za miękkie ani za twarde - w sam raz. Spokojnie wytrzymuje nasze warunki.
~Marcin z Białegostoku
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Bardzo twarde zawieszenie, ale również bardzo trwałe i tanie w naprawach. Wielki plus za układ hamulcowy. Duże tarcze hamulcowe z przodu, aż 304 mm świetnie wytracają prędkość. Układ kierowniczy również zasługuje na pochwałę. Jest precyzyjny i posłuszny kierowcy.
~sargal
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
na piątkę z minusem, zawieszenie bardzo dobrze zestrojone pomiędzy komfortem a odpowiednim sprężystym "resorowaniem", dobre właściwości jezdne - lekkie prawie niewyczuwalne tendencje do zarzucania tyłu na szybko pokonywanych zakrętach. Bardzo dob. hamulce
~facet61
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Przyzwoity ,dobrze trzyma drogi . Zawieszenie trwałe.Sprowadzony z Holandii w 2010r. przy 109tyś , po syfiastych polskich drogach zrobiłem ponad 150tyś . powoli zaczyna być słychac zawieszenie ale w porównaniu z Vectra B którą jeździłem wcześniej nie ma porównania
Dziennik kosztów dla Opel Astra H
6,3
8,6
9,5
~Adam
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Mimo kilku pozytywnych opinii znalezionych tu i ówdzie dotyczących prowadzenia zdecydowanie uważam, że także nie jest to mocna strona tych samochodów. Samochód mimo, że wysoko zawieszony to jednak zadziwiająco twardy co jednak nie przekłada się na pewność prowadzenia.