Lista ocen Opel Astra H (563) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 433 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~produkuję się
Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Bardzo porównywalny z Golfem V, dość sztywno w zakrętach, ale tłumienie nierówności ujdzie. Układ kierowniczy trochę gumowy, nie do końca czuć co się dzieje z kołami - jednak to nie jest auto na tor, w trasie i na mieście jeździ się jak typowym kompaktem.
~Tomasz Włodarski
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Samochód zachowuje się bardzo pewnie, łuki i ostre zakręty pokonuje stabilnie. W trudnych sytuacjach jest pewna i przewidywalna rekcja na operowanie kierownicą. Gorzej zimą, na śliskim, przód stresująco długo "namyśla się" zanim zechce skręcić.
~ag
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
felgi 17, ale za to dosyc wysoko zawieszony, nie przyciera na progach zwalniajacych, komfort zawieszenia taki sobe- patrz drugi moj samochod, zawieszenie slychac ale nie przeszkadza mi zbytnio, zaskakujaco pewnie i precyzyjne sie prowadzi
~Adam
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Dobry kompromis pomiędzy pewnością prowadzenia a komfortem. Pomimo, że auto ma trochę sportowy charakter nie cierpi na tym za bardzo komfort pasażerów. Bardzo dobrze prowadzi się przy wyższych prędkościach, czuję się w tym aucie pewnie.
~monserat
Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Przez 4 lata raz wymieniłem komplet amortyzatorów i 1 raz komplet tarcz i klocków. I chyba 3 razy łącznik stabilizatora za 50 zł, ale jeżdzę po dziurawych drogach wiec to nic dziwnego. Poza tym z układem jezdnym nie było nigdy niespodziewanych problemów.
~Raffi
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
układ jezdny super, kupiłem ten samochód używany poleasingowy, ale jak na przejechane ponad 200 tyś. km bardzo dobrze się zachowuje. Jazda super, wchodzi w zakręty bez problemu, prawie brak wychyleń przy dużych prędkościach na zakrętach.
~filippo5050
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Wcześniej jeździłem tylko większymi samochodami, głównie Kia Carens, gdzie środek ciężkości jest dosyć wysoko położony, po przesiadce do astry odczułem naprawdę ogromną różnicę. Opel trzyma się drogi bardzo dobrze i pewnie wchodzi w zakręty.
~Dasiek
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Precyzyjny,jedzie pewnie,dobrze trzyma się zakrętów,opony 16 cali 205/55 Continental,auto ma sztywną budę,zawieszenie dobrze wybiera nierówności,ani nie za twarde ani za miękkie,komfort jazdy dzięki prostej konstrukcji jest bardzo dobry.
~LPL
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Tu DUŻY plus. AIII trzyma sie drogi całkiem dobrze. Różnicę między AIII a Focusem II-giej generacji dostrzegą te bardziej wybredne osoby. Zawieszenie zestrojone gdzieś po środku Sztywne Sportowe a Miękkie Komfortowe w raczej w kierunku tego pierwszego.
Dziennik kosztów dla Opel Astra H
6,3
8,6
9,5
~Gary
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Panowie z Opla mnie zadziwiają - tym razem na niekorzyść. Czemu mniejsza Corsa o niebo lepiej trzyma się asfaltu niż koleżanka Astra?? Dochodzą do tego czasami dziwne wibracje na kierownicy. Serwis nie widzi problemu - ten typ tak ma i już.