Lista ocen Opel Astra H (563) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 433 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam K
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Przeciętnie. Najbardziej nie podoba mi się bicie zawieszenia z tyłu na większych nierównościach . W zakrętach trzyma się dobrze, nie wychyla się. Komfort w porównaniu do Froda czy nawet Meganli III ! jest wyższy ale jeśli chodzi precyzję i trzymanie toru jazdy dużo brakuje.
~arka3
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Bardzo sprężyste zawieszenie jednocześnie podatne na obciążenia. Mam koła 16 cali i szerokość 205 i nie potrafię dobrać odpowiedniego ciśnienia 2.0 to za mało i samochód pływa, a 2.5 to za dużo i szalejesz na koleinach. Układ kierowniczy taki trochę jak z gumy, mało precyzyjny.
~aallen
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Układ jezdny działa zaskakująco dobrze. Auto pewnie wchodzi w zakręty i nie wykazuje nadsterownosci na suchej nawierzchni. Przy tych samych predkosciach na mokrym lub lekko osniezonym bedzie duzo gorzej. Słabo Astra wychwytuje poprzeczne krótkie nierówności i wszystko \"chodzi\"
~mgdomesticus@interia.pl
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
układ jezdny dość dobry, bez zarzutu na dobrych równych drogach. Na dużych nierównościach ma się wrażenie jakby koła nie były związane z zawieszeniem. Przy przejeżdżaniu przez łączenia asfaltu,lub nadlewki hałas uderzających kół przenosi się do wnętrza samochodu.
~maniek
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
no tu rewelacja, jeżdziłem focusem c4,307,i tylko focus był mni. lepszy, honda też miernie wypadła,golfem nie jeżdziłem bo mi sie nie podoba, apoza tym nie ma w combi.sprezysto twarda zawiecha , cisza przy tłumieniu nierównośc, duży rozstaw osi 2705mm to czuc.
~piotr00lodz
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Dobrze trzyma się drogi, reaguje natychmiast, wspomaganie OK,trochę sztywne ale coś za coś. Jak ktoś jest bardzo wymagający to może mieć zastrzeżenia że za twardo się jeździ - dla normalnego użytkownika spokojnie do przyjęcia. Hamucle astra ma poprostu ekstra.
~PaulHopp
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Jeden z niewielu plusów tego auta, to zawieszenie. Przy dużych prędkościach auto nie buja się na boki, dobrze trzyma się zakrętów, pozwala na zdecydowane manewry. Po wymianie drążków kierowniczych (przy ok 140 tyś.) zawieszenie prawie jak z fabryki.
~Tomek
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Zawieszenie twarde, ale jest znośnie, plomby z zębów nie wypadają podczas jazdy po dziurawych drogach. Jeśli nie ma luzów to auto prowadzi się bardzo pewnie i przewidywalnie, pomimo iż z tyłu jest belka, a nie wielowahacz to jest naprawdę dobrze.
~Bober
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Tutaj problemy pojawiły się przy 180 kkm gdzie do wymiany było całe zawieszenie bez przerwy coś stukało. Radza dobrze sprawdzić mocowanie amortyzatorów pod maską zdarzyło mi się że przerdzewiało i wyskoczył amortyzator na szczęście przy nie dużej prędkości.
~Faziruda
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Układ jezdny dobry ale trzeba się przyzwyczaić , każdy opel jak ja to nazywam to myszkuje po ulicy . W voldzwagenie nie ma czegoś takiego . Więc do opla trzeba się przyzwyczaić ale i tak jest zdecydowanie lepiej jak we francuzach które na zakrętach pływają