Lista ocen Opel Astra K (215)

~Marek
Hatchback 5d 1.4 Turbo 150KM 110kW
Przy poszukiwaniu wozodełka brałem pod uwagę: octawię 1.4 150 ; civica 1.8 140 oraz astrę 1.4 125. Po jazdach próbych astra przebiła konkurencję (w wersji 1.4 150) jakością wykonania, dynamiką, lookiem i efektem nowości. Nadmienię, że jest to drugie auto, kupione bardziej jako fun car (pierwsze to nowa ravka).
~jac
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
przyspieszenie 8,7 s jak na kombi Ok. spalanie 25km do pracy 6,6-6,9l/100 odcinki drogi po 140km/h, w stosunku do silnika1,4-140km jest o wiele lepszy -polecam ten moment (Silnik)
~Witek
Hatchback 5d 1.4 Twinport 100KM 74kW
Szału nie ma, dramatu też. Po prostu jeździ. Max 2 osoby miasto i podmiejskie drogi zupełnie wystarcza. Czasem przy zmianie biegów silnik się lekko tak jakby przydusza. Ciężko to opisać, może tak jakby silnik miał małą bezwładność. (Silnik)
~miziz
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Za te pieniądze super auto. Wady i zalety poniżej. Przebieg 19750 km bo nie mogłem wpisać gdzie indziej. Astra KOmbi 1.4 125km Dynamic
~Aleks
Hatchback 5d 1.4 Twinport 100KM 74kW
Ładna bryła ,dynamiczna sylwetka , super lampy - wyrazisty wygląd bez nadmiernego przesadyzmu ( w mojej ocenie porównując np.Kia Ceed ) poprostu Astra K to zgrabny samochód .
~Karolek
Sports Tourer 1.6 Turbo 200KM 147kW
W klasie kompakt nie widzę konkurencji. Chyba nikt nie oferuje 200 km w nadwoziu kombi.
~Maciej
Hatchback 5d 1.4 Turbo 125KM 92kW
Auto na tle poprzedniego modelu jest dużo nowocześniejsze. Jest to służbowy samochód więc moja opinia będzie obiektywna. Trudno pisać o trwałości, jeżeli auto przejechało 5000 km. Natomiast można krótko podsumować kilka rzeczy. Silnik 1,4 125KM - bardzo fajna jednostka. W trybie sport jest naprawdę dynamiczny! Od nowości średnie spalanie komputer pokazuje 6,9 l. Skrzynia biegów - mogłaby być bardziej precyzyjna. Miejsca w środku, zwłaszcza z...
4,1
~Don
Sports Tourer 1.6 CDTI 160KM 118kW
Gdyby nie koszty wymiany rozrzadu i 2 masy silnik idealny. Bardzo cicha praca silnika. Niezwykła elastyczność. Świetne spalanie i duża moc dzięki 2 turbinom. (Silnik)
~Łukasz
Sports Tourer 1.4 Turbo 150KM 110kW
Auto super sie prowadzi w zakrętach, dobrze przyspiesza, dzięki swojej masie można wykorzystywać rozpęd, tempomat działa świetnie i bardzo się przydaje. Mam wersję Enjoy i nie żałuję że nie kupiłem bogatszego wyposażenia. Dla 4 osobowej rodziny fajne auto.

Usterki Opel Astra K

Opel Astra K – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~MarcinN
Sports Tourer 1.4 Turbo 125KM 92kW
Stosunek jakości do ceny. Mało dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem samochodu.