Lista ocen Peugeot 206 (570) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 830 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
trudna sprawa.....po 1:wymienilem juz sprzeglo.po 2:auto raz , dwa lub pare razy do roku potrafi sie samo wyłaczyc i o ile stoi zapalone przed sklepem i gasnie to nic ale prosze uwierzyc wylaczony silnik przy 110 km/h na A2 Warszawa - Poznan to emocje i adrenalina zarezerwowane juz dla klasy WRC. po takim wylaczeniu sie silnika auto po 5 sek znowu sie samo wlacza(w czasie ruchu) i jest ok.
~Bogu48
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Raz musiałem samochód odstawić lawetą do warsztatu. Jednakże, było to następstwem żałosnego błędu warsztatu na terenie Rzeszowa. W trakcie wymiany rozrządu, mechanik odgiął przewód klimatyzacji w taki sposób, że ten urwał się 8km po wyjeździe z warsztatu, co spowodowało uszkodzenie parka wielorowkowego. Poza wyżej opisaną sytuacją, nie miałem żadnych przygód.
~LazyJK
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Przez rok brak awarii. Odejmuję punkty za skrzynię biegów: co ciekawe, to moje trzecie francuskie auto i wszystkie miały jakiś zonk ze skrzynią biegów... po wizycie w kanale stwierdzam, że zabezpieczenie antykorozyjne mogłoby być lepsze: widać brązowe plamki tu i ówdzie. Dwa razy wyłączył się ABS, oba razy na torze po mega ostrym upalaniu, więc może to moja wina.
~Wujaszek
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
60000km cewka zapłonowa - 500zł, 80000 - spalony komputer- serwis zawołał 3000-4000zł, wymiana na używany (pozbawiasz się imobilaizera) 600zł, naprawa z wymianą i diagnostyką u mechanika 700zł. Jedziemy dalej - apogeum to skrzynia biegów przy 115000km. Dalej nie czekałem - sprzedałem. Generalnie dla większości aut dystans 100000km oznacza,że za chwile zaczną się problemy.
~misio206
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Problemy zaczęły się wtedy po przejechaniu 22000km mocno zużywają stabilizatory to produkty od Peugeota są nie wytrzymałe i lepiej zaopatrzyć na wymianę bardzo dobrych stabilizatorów innej marki np. Monroe ale są drogie. Wtrysk silnika dwa razy zawieszał pracę w zupełnie przypadkowo bo układ komputera ześwirował się i zresetowali wszystko i do tej pory działa dalej dobrze.
~Jan
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
przez 3,5 roku wymieniłem: 5 łączników stabilizacyjnych, 2 wachacze, łożysko z przodu, tarcze i klocki, wtrysk, akumulator i szykuje się sonda lambda oraz wydech bo są już uszkodzone. Największe dno. Ostrzegam wszystkich nie nabierajcie się na wygląd i nie wierzcie dilerom. Jestem na tym aucie stratny kilkadziesiąt tysięcy. Wliczam w to niewypał z gazem, który tu zamontowałem.
~Bartek
Hatchback 1.4 i 16V 88KM 65kW
Jak na swoją cenę auto rewelacyjne. Wiadomo, że nie jest to rodzinne auto więc komfort jazdy jeśli chodzi o przestrzeń nie jest najlepsza, to samo z wyciszeniem. Z tym silnikiem nie ma większych problemów oprócz tego, że czasami mechanicy próbują wmówić, że koszty napraw są wyższe bo nietypowy silnik. Szybkie podsumowanie - bardzo fajne auto miejskie.
~LinekPark
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Ruda niestety szamała sobie próg. Na razie powierzchniowo, ale 2 zimy daję mu do powstania dziur powodujących wspawanie nowego elementu. Do tego maska mi się nie domykała, a po regulacjach problem wracał, choć na usprawiedliwienie dodam, że wiedziałem, iż auto z przodu miało przygody i przyjechało kilka lat wcześniej jako takie do roboty.
~Adam
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Było by lepiej, ale ta nieszczęsna uszczelka pod głowicą. Niby kompresja w porządku, niby nie dymi, ale jednak się poci. A jak wymienia się tą uszczelkę to wypada wymienić uszczelki pokrywy, kolektorów, wałka, wału, olej no i filtr. Ale na szczęście jak już się załatwi tą uszczelkę i przy dbałości o tylną belkę to mamy niezawodne autko.
Dziennik kosztów dla Peugeot 206
6,1
8,3
9,4
~Wasp 78
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Dochodzimy do usterek największej bolączki tego w sumie niezłego auta.Przy około 40 tyś km awaria chłodnicy-koszt naprawy 800 zł,niedługo potem \"załapałem\" się na belkę skrętną-koszt naprawy 2200 zł,i ostatnio po około 50 tyś km awaria rozrusznika-koszt 800 zł.Jak dla mnie to stanowczo za dużo zważywszy na przebieg,i na to że naprawdę dbam o samochód.