Lista ocen Peugeot 206 (570) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 830 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
1) Od nowości słyszalne stuki z okolic silnika. Serwis bardzo długo analizował i wykonał niezbyt fachową naprawe tj. zastosował poduszke pod silnik z modelu Partner (prawa strona silnika) 2) Padła jednostka sterująca silnika (kosztowna naprawa). 3) Panewki hałasują do dziś 4) Lakier nie trzyma sie balchy (tylna klapa)
~janmarian
Kombi 1.4 HDi 70KM 51kW
auto jest bardzo wrażliwe na spore mrozy, nawet dobre paliwo + depresatory nie zawsze gwarantują mobilność gdy na zewnątrz poniżej 15-20 stopni... poza tym standardowo padają uszczelnienia wtrysków (części tanie, ale wymiana jest czasochłonna), koło pasowe wału, przełączniki świateł i kierunków
~sour
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Tu - koszmar. 4 poważne usterki w ciągu kilku miesięcy (być może roku). Pokolei: padło koło zamachowe rozrządu, następnie servo hamulca, później docisk sprzęgła, a na samym końcu (prawdopodobnie) znowu rozrząd. W międzyczasie trzeba było zregenerować tylną belkę, ale to w 206 ponoć normalne.
~Darek (dapio111@wp.pl)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Niska jakość niedopracowanej cyfrowej instalacji elektrycznej nieodpornej na wigoć i niskie temperatury, niska trwałość zawieszenia (wspomniane łożyska tylnego zawieszenia) czy brak osłon na przeguby układu kierowniczego powodują, że auto jest bardzo awaryjne i drogie w naprawie (skomplikowana budowa).
~pawcio801111
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
UKLAD KIEROWNICZY WYMYSLIL JAKIS NOBLISTA Z MARKETINGU. JAK WYCIEKA Z POMPY ALBO Z PRZEWODU TO NA ALTERNATOR I SPIECIE, WYSWIETLACZ SIE SPALIL I ZAROWKI HAHAH ALE JAZDA, CEWKA I KOMPUTER TO NAJLEPIEJ SAMEMU ZROBIC Z PECETA :) DRAMAT, SILNIK OK, UKLAD WYDECHOWY DO WYMIANY PO 40000 RURA TLUMIK ITP.
~Rafał
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
nie wiem czy to ja trafiłem na taki model ,czy jest to moja wina ale wątpię bo jeżdrze spokojnie, ale już po 20 tys km musiałem wymienić tarcze hamulcowe bo już były krzywe, a po 40 tys. wymieniałem pierwszy wahacz i tak też dzieje się do tej pory. zawieszenie nie jest przeznaczone na polskie drogi
~kl_k2
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
W tym samochodzie wystąpiło dużo poważnych usterek, które uziemiły samochód. Były to m.in. - uszkodzony rozrusznik, - uszkodzona uszczelka pod głowicą, - uszkodzenie sterownika silnika - wyciek paliwa przez zaślepkę, która wyskoczyła podczas jazdy - cięgno skrzyni biegów
~użytkownik
Hatchback 5d + 1.4 HDi 70KM 51kW
Objawy ślizgającego się sprzęgła lub opon przy ostrzejszej jeździe. Pojawiają się okresowo. Samochód gaśnie przy ruszaniu na zaciągniętym ręcznym, więc mam nadzieję, że ślizgają się "tylko" opony. Poza przypuszczeniami co do sprzęgła to nie było żadnych poważnych usterek.
~ajan@wp.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Jeżdżę perzocikiem od 2002r.luty.Rok prod.2001 kupiony w salonie w Bydgoszczy.Do dziś nie mialem żadnych problemow.A i trasy zaliczam,w jedna stroneok.400 i więcej kilometrow.Za to że szanuję moją gablotkę:to i widocznie ona szanuje mnie i moją kieszeń.Jk widzicie=WARTO!!
~marcin
Hatchback 1.6 i 90KM 66kW
jedyna usterka jaka mi sie przytrafiła w tym aucie to awaria lewarka firmowego ale to pewnie dlatego że nie był używany i gwint puscił i tyle bądz co bądz 9 lat jak sie czegos nie używa to ma prawo sie popsuć ale sie na to nie wykosztowałem kupiłem drugi za 30 zł i po sprawie