Lista ocen Peugeot 206 (570) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 830 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olio
Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW
Często psująca się tylna belka, która jest wielkim plusem tego auta (m. in. usztywniania), ale za to się psuje. Nie jest to wina belki samej w sobie, a naszych dróg, do których auto nie zostało zaprojektowane. Koszt regeneracji belki to ok. 700 zł bez kosztów montażu, ew. wysyłki. Po dobrej regeneracji żywotność belki jest praktycznie taka sama jak nowy oryginał. Oprócz tego w aucie nie ma wg mnie innych poważnych usterek.
~gonzo
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Awarie: 45 tys przebiegu awaria cewek zapłonowych, 91 tys przebiegu awaria pompy paliwa, Przyznam się szczeże, że kupiłem 206 z uwagi na wyjątkowy urok. Bazując na opinii innych spodziewałem się lawiny usterek. Autko ma 10 lat i 95 tys przebiegu. koledzy przy bardziej cenionych markach mieli powazniejsze klopoty. Wszystkie pozostałe części (poza paskiem rozrządu i hamulcami)są oryginalne. Łącznie z łożyskami i akumulatorem.
~cyberpunk88@op.pl
Cabrio 1.6 i 16V 109KM 80kW
Historie o usterkowości francuskich samochodów to przeszłość. Może stare \"Francuzy\" tak mają ale 206cc to już inna generacja samochodów. Przez rok użytkowania wymieniłem tylko wachacze, które i tak były już wyjeżdżone przez poprzedniego właściciela. Warto czaesem poszukać zadbanego technicznie egzemplarza i cieszyć się potem jazdą, a nie dopiero co malowanego, świecącego się, z dwa razy większym przebiegiem niż na liczniku.
~Andrzej
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
belka tylna, po 5 latach na klapie bagażnika wyszła rdza (jstem 1 właścicielem auto bezwypadkowe) alarm sie zawiesił i nie chciał otworzyć, kierunkowskazy zaczły się świecić na stałe jakby był ze stanów. śróba od koszyka na koło zapasowe sie zablokowała do wymiany koła musiała przyjeżdżać pomoc dorgowa, wstała podłoga z tyłu chyba gdzieś przecieka co jakiś czas zapala sie kontrolka airbag po czym sama gaśnie
~peugeot h207
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
I tu jest największy problem : 1. wymiana komputera po 35tyś - koszt ponad 2tyś. (silnik gasł bez powodu) 2. ta same objawy (60tyś) wymiana "jakiegoś ustrojstwa" koszt 6 stówek 3. wymiana modułu włączników świateł i kierunkowskazów - miałem dyskotekę - włączałem kierunkowskaz to zapalały się światła :) - ASO mimo że auto miało już 3 latka naprawiło to w ramach gwarancji - normalnie koszt wyniósłby około 1,2 tyś
~Eustachy z Gorzowa Wlkp.
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
- przebieg 6000 km, zepsuł się centralny zamek, naprawa gwarancyjna. - przebieg 31000 km wybity przedni prawy wahacz, naprawa 400 zł ASO - przebieg 31000 km przegniły tłumik!!!! wymiana ok. 700 zł ASO Pojawiły mi się też dziwne piski w prawym przednim kole. Po przekroczeniu 100 km/h samochód pogwizduje jak czajnik. Usterka pojawia się raz na jakiś czas. Koła są sprawdzone, wahacz wymieniony nie wiem co to może być :(
~PEk
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
Psuje się prawie wszystko lista w ciągu pięciu lat: alternator, rozrusznik, tylna belka,wtryskiwacz,komputer, uszczelka pod głowicą, simmering połosi, wiatrak chłodnicy, centralny zamek, dźwigienka kierunkowskazu, cięgno dźwigni zmiany biegów, czujnik ciśnienia oleju. Ponadto auto czasem szarpie i żaden mechanik nie wie co jest przyczyną. Wydech nietrwały, wahacz dwa razy wymieniany.
~ryszard
Hatchback 5d + 1.4 70KM 51kW
uklad kierowniczy skrzynia biegow to chyba w ladzie sa lepiej wykonane 18000km i uklad kierowniczy do wymiany skrzynia chodzi jak w traktorze w koncu rozbilem to pudelko popduszki powieczne przy tak powarznym wypadku sie nie otworzyly SKANDAL!!!! auto bylo w lisingu na firme w ktorej pracuje w belgi jezdzone w 80%po autostradzie NIE KUPUJCIE TEGO JAK WAM ZYCIE MILE!!!
~nigdy wiecej lwa
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
zaskakujaco szybko zużywajace sie wachacze mimo tego ,ze jezdżeone ostrożnie,omijałem studzienki a waczacze,stabilizatory wytrzymuja 15 tys.km,psujace sie wentylatory chłodnicy(kiedys wystraszylem wójka jak sie właczyl w korku (chodził jak f 16),pekajace chłodnice i cholowanie bo silnik zagrzejesz,wymiana wtrysków paliwa na cylindrach ,Rozumiem przebig 100,150 tys,kilometrów ale nie 30,45,60 tys
~Balticmaster
Kombi 1.4 HDi 70KM 51kW
Jezdze tym autem od nowosci, w chiwli obecnej ma ono 2.5 roku i 62000km przebiegu. Jak do tej pory wymianielem filtr paliwa (na samym poczatku, przy mrozie -35 wytracila sie parafina i filtr szlag trafil, ale nie wiedzialem ze musze dodawac 'ulepszacz' - byl to moj pierwszy diesel). Na gwarancji wymieniony fotel, po przebiegu 40tys km - skrzypial. Oprocz tego przy samochodzie nic nie robie. Leje i jade.