Lista ocen Renault Laguna II (612) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 912 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gilegile@interia.pl
Hatchback 2.0 i T 16V 165KM 121kW
Bardzo dużo miejsca zarówno na przednich jak i na tylnych miejscach. Pomimo, że na tylnej kanapie jest miejsce dla 3 pasażerów, wygodnie będzie miało dwóch z powodu dużego wybrzuszenia środkowego miejsca. Wygodne podłokietniki z tyłu i przodu. Brak możliwości zamontowania fotelika dziecinnego na środkowym, tylnym miejscu. Bagażnik 430 litrów, są znacznie większe w znacznie mniejszych autach, ale uważam, że taka pojemność wystarczy.
~Szkrabek
Kombi 2.0 i 16V 135KM 99kW
Dużo, dużo miejsca. Jeżeli jadę z córką w foteliku i odsunę fotel do samego tyłu to Ona i tak nie da rady kopać mojego fotela (a dla mnie to ważne). Ponieważ auto mam na gaz to w bagażniku wożę koło zapasowe (a ja nie mam dojazdówki tylko normalne koło) to i tak jest jeszcze dużo miejsca żeby się spakować i jechać na tygodniowe wczasy i nie gnieść się jak sardynki w puszce.
~luki323i
Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW
W tym aspekcie rewelacja, dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Nie jestem za wysoki (176cm) także osoby siedzące za mną (średniego wzrostu) mówią, że prawie nogi mogą sobie wyprostować. Na szerokość także sporo miejsca, z przodu ciężko \"spotkać\" się łokciami z pasażerem a z tyłu zasiądą spokojnie 3 dorosłe osoby. Bagażnik jakiś kolosalny nie jest ale sporo pomieści.
~Kurant
Kombi 2.0 dCi 175KM 129kW
Jest dobrze z wyjątkiem wsiadania i wysiadania na fotel kierowcy. Pasażerowi nie przeszkadza koło kierownicze. Zaznaczam ja mam 2m wzrostu i daleko odsunięty i obniżony fotel. Niestety w Lagunie III jest dokładnie tak samo. Z tyłu... no cóż w Mondeo pojada 3 dorosłe osoby. W lagunie może dwie i to nie maja za dużo miejsca na nogi. Na szczęście dzieciaki nie narzekają.
~szwagierz13@poczta.onet.pl
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Jak na limuzynę przystało, mnóstwo miejsca. Przednie fotele super wygodne, duże i regulowane (wersja z welurem i półskórą, inne gorzej)ale paradoksalnie z tyłu jest jeszcze wygodniej. Jechałem ze dwa razy i byłem w szoku, pasażer z tyłu to ma dopiero wygody. Nachylenie, twardość i długość siedziska perfekcja. W kilku gablotach tej klasy jeździłem z tyłu, ale tutaj szok!
~Gnasiuuu
Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW
Laguna 2 to spory samochód. Cztery dorosłe osoby będą swobodnie podróżować. Mamy dużo miejsca na nogi jak i na szerokość. Jedynie co może dokuczać wyższej osobie z tyłu to miejsce nad głową. O piątej osobie raczej zapomnijmy bo miejsce to jest symboliczne co potwierdza ukształtowanie kanapy. Bagażnik w pełni wystarczający na wakacje dla 4- osobowej rodziny.
~brudelko@vp.pl
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Super - oczywiscie jak na osoby nienajwyzsze :) Z tylu przy zamontowanych na slupkach czujnikach do alarmu mozna sie spodziewac czestego z nimi kontaktu - ale to braku wyobrazni serwisu - zdaje sie tez ze z tylu wysocy moga nazekac na przestrzen nad i obok glowy. Dla mnie OK. Super welurki, duzo schowkow mila kolorystyka i wykonczenie.
~kolistar
Kombi 1.8 16V 120KM 88kW
W porównianu do Mondeo miejsca dla pasażerów jest więcej, zresztą widać to po wymarach. Za to bagażnik to porażka. Oczywiście w porównaniu do mundka. Na papierze jest o 70 litrów mniejszy, ale brak schowków bocznych, tylko jakieś gumki, za szeroka roleta, krótka podłoga powodują o wiele niższy komfort podczas załadunku.
~olo
Hatchback 2.0 i 16V Turbo 170KM 125kW
Jak na tą klasę jest nieźle. Ale mogę porównać do, przepastnej jak na tą klasę, Vectry C. W lagunie jest gorzej z tyłu głównie na nogi, przód jest podobnie, ogólnie jest spoko. Bagażnik ok. 450l jest też niezły, nie ma natomiast opcji rozłożenia tylnych siedzeń (mam wersję Privilege opcja pół-skóra & alcantara).
Dziennik kosztów dla Renault Laguna II
6,9
9,4
11,4
~tomash
Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW
Miejsca dla kierowcy jak i pozostałych pasażerów jest akurat. Nikt nie narzeka na brak miejsca na nogi przy nad głową. Wygoda podróżowania Laguną należy do bardzo przyjemnych. Nawet podczas długich podróży wychodzi się z samochodu wypoczętemu. Ktoś powie, że w innych markach jest lepiej. Ale w końcu to nie Mercedes:)