Lista ocen Seat Leon III (163) - Ergonomia

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
ST Facelifting 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
Generalnie bardzo dobrze ale dwie uwagi. Pokrętła zamiast przełączników! (na kierownicy i klimatyzacji). Już nawet grupa VW teraz od tego odchodzi. Są po prostu mniej wygodne. Druga uwaga do media system (Plus 8") - tylko trzy przyciski, reszta funkcji dotykowo, na ekranie. Jest to po prostu mniej funkcjonalne.
~MM
CUPRA 5d Facelifting 2.0 TSI Start&Stop 290KM 213kW
Problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji za kierownicą. Fotel kierowcy zamontowany jest zbyt wysoko nawet w skrajnie niskim ustawieniu (wersja ze standardowymi fotelami). W wersji z opcjonalnymi fotelami kubełkowymi nie ma tego problemu - siedzimy niżej, ale wymaga to dopłaty. Trochę za mały bagaznik (wersja z podwójną podłogą).
~Maciek
Hatchback 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Brak szóstego biegu w dalszych trasach przeszkadza tylko wtedy kiedy chcieli byśmy podróżować z większymi prędkościami. Jak na polskie drogi 5 biegów starcza. Wygodne siedzenia, komfortowe, podłokietnik, przyciski czytelne, wszystko w zasięgu rąk i wzroku. Do obsługi wszystkiego wystarczyło kilka godzin jazdy
~Piotr Ch
ST 2.0 TDI CR 150KM 110kW
Auto pojemne, cup holdery nadaja sie swietnie na puszki, ale na butelke 0.5 l niekoniecznie. Miejsca jest naprawde wystarczajaco dla rodziny o normalnym wzroscie. Jedyny minus ktory mi osoboscie bardzo przeszkadza to brak wyscielenia schowkow materialem, wszystko co metalowe w schowku, jezdzi z lewej na prawa.
~Stachu
Hatchback Facelifting 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Cóż... nigdy nie lubiłem niemieckich aut, ale trzeba przyznać, że klasycznie dla VW wszystko jest na swoim miejscu. Dokładnie tam gdzie się tego spodziewamy. Jedyny minus - gdy pada i jedziemy z uchyloną/otwartą szybą to woda z szyby czołowej kapie idealnie na panel przełączników szyb...
~tuvok1989
Hatchback Facelifting 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Bagażnik jest w miarę pojemny ale brakuje bystrych rozwiązań jak w Skodzie. W boczne kieszenie drzwi nie można włożyć dużej butli wody. Schowek jest pojemny, oświetlony i klimatyzowany. Brakuje mi schowka na okulary na podsufitce. Z tyłu pasażerowie maja opuszczany podłokietnik, co sobie chwalą.
~Michał Andrzejewski
SC 1.4 TSI 140KM 103kW
Ergonomia Leona jest wystarczająco dobra. Podstawowe funkcje są łatwo dostępne i proste w obsłudze. Nieco dokucza mi przeciętne rozplanowanie konsoli środkowej. Brakuje dużego schowka, a podłączając nawigację, muszę przeciągać kabel przez pół auta ? gniazdo 12V znajduje się koło hamulca ręcznego.
~Kac
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Intuicyjna obsługa auta i systemów pokładowych, kto raz jechał autem z koncernu VAG będzie się czuł jak w domu. Sporo schowków, centralny podłokietnik sterowany w 2 płaszczyznach. Fotele wygodne, mające po obu stronach regulacje wysokości oraz podparcia lędźwiowego.
~Tomek
ST Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Rewelacja. Super półeczka na telefon koło gniazdek USB. Wygodny regulowany podłokietnik. MIejsce na porfel w konsoli środkowej, schowek pod fotelem, olbrzymia przestrzeń pod podlogą bagażnika. Wszystkie przełączniki tam dzie się ich spodziewamy. Jedna z najwiekszym zalet tego auta
Dziennik kosztów dla Seat Leon III
5,9
8,1
~Wojas233
CUPRA ST 2.0 TSI 280KM 206kW
Fotele bardzo wygodne, trzymają w zakrętach. Kierownica bardzo fajnie leży w dłoniach (na zamówienie została u mnie obszyta alcantarą - polecam) Na duży plus też jak dla mnie zasługuje konsola, jest lekko skierowana w stronę kierowcy co jest wygodne podczas jazdy.