Lista ocen Seat Toledo II (299) - Silnik

Na liście zabraknie 248 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Misiek
Sedan 1.6 100KM 74kW
jak na 100 KM bardzo zrywny i dynamiczny. Świetna elastyczność i przyjemny dźwięk silnika:) zaletą jest prosta konstrukcja która gwarantuje niezawodnosc i w razie czego niskie koszty ewentualnych napraw. Trudno sie do czegos doczepić. No moze zużycie paliwa. u mnie srednio 8-9 litra (lubie dynamicznie jeździć) ale żwawe kuce muszą jeść:) nic wiecej nie potrzeba.
~Stefan
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Silnik pracuje rewelacyjnie. Na wolnych obrotach cisza i spokój - praktycznie niesłyszalny z wnętrza auta. Przy mocniejszym wciśnięciu sympatyczny pomruk, którego szczerze powiem nieoczekiwałem po takiej pojemności (wcześniej jeździłem autami z silnikami powyżej 2 litrów i nie przypuszczałem, że tylko przy takich silnikach można mieć przyjemność z ich słuchania).
~piogan@wp.pl
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Ciągnie jak diesel! Miałem poprzednio Focusa 1.8 TDDI, na trasie zachowywał sie jak Seat. W mieście seat 2 razy mocniejszy. Super. Jedna uwaga. Głośny w zakresie 140 - 155 km. Póżniej ok! 200km/h na niemieckich autostradach żaden problem dla tego silnika, ale komputer wskazywał średnie spalanie na poziomie 20l/100km. Powyżej 200 nie sprawdzałem ale miałem jeszcze czym jechać.
~Mariusz z zielonej wyspy
Sedan 1.6 100KM 74kW
Bardzo fajny motor, długie biegi, kulturalny egzemplarz, można troche przycisnąć. pewnie przy 1.8 jest lepiej ale idąc tym tropem to pewnie w 2.0 jest jeszcze lepiej i tak dalej.. 1.6 w zupełności wystarcza no i przy wyprzedzaniu nie trzeba zmawiać różańca. troszkę faluje na wolnych obrotach ale nie chce mi się czyścić przepustnicy.
~Sabuch
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Ostatni z tzw. niezniszczalnych silników VW. Lubi dużo pracować. Gdy przestałem robić trasy zagraniczne i skusiłem się na eco driving zaczęły się problemy z turbiną (czasami przeładowuje bo zacinają się łopatki) ale chip tuning tchnął nowe życie w moje auto (z 105 KM zrobiło się 130 i z 215 Nm 305). Teraz aż zrywa przyczepność na 2 biegu.
~Mati
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
dosyć znana jednostka vw bardzo dobrze sprawuje się ,jest troche głośna ale mi to nie przeszkadza jak na skromne 110 koni potrafi zaskoczyc niejedno auto, elastyczność tego silnika jest jak dla mnie bardzo dobra auto juz od 1500 obr. przyspiesza bardzo dobrze co na autostradzie z niskich prędkości ok 90km/h bardzo szybko potrafi przyspieszyc do 140km/h
~Mario
Sedan 1.4 75KM 55kW
Jeśli chodzi o dynamike jak na 75 kucy jestem bardzo zadowolony. Spod świateł na wale międzyszyńskim jestem pierwszy:) W trasie cechuje sie bardzo dobrą dynamiką. Jeśli codzi o kulture pracy to masakra:/ Od kąd go kupiłem nierówno pracuje na niskich obrotach:/Teraz gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł, przepustnice czyściłem 3 razy w ciągu tygodnia i nic.
Sedan 1.9 TDI 150KM 110kW
Co tu mowic silnik jest zaje*****. Na niemieckiej stanala za mna niezaladowana A3 2,0 TDI 170 km, ja bylem z 3 osobami. Ruszylem z pod swiatel do 60 roznicy nie bylo, ale potem... przy 170km/h pan w A3 byl juz gdzies daleko z tylu. Przy 220 juz jej nie widzialem. To poczucie mocy... Z wyprzedzaniem nie ma problemu. Niejeden z pod swiatel sie zdziwil.
~reydarfjordur
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak to diesel, slychac go, na postoju, ale mily to dzwiek bo to 1.9TDI. Elastycznosc na V biegu zachwyca mnie coraz czesciej, przez to czlowiek czuje sie i robi leniwy. Bo nie trzeba czesto zmieniac biegow. Silnik VW coz tu duzo mowic, wystepuje w Borze w passacie i skodach tudziez innych....bardzo, ale to bardzo dobry do podkrecania.
Dziennik kosztów dla Seat Toledo II
5,7
8,3
10,2
~Mario
Sedan 1.4 75KM 55kW
Jesli chodzi o silnik mogly by byc mocniejszy bo czsem brakuje mocy. Ale o dziwo brak mocy zanika w trasie, na 5biegu ten silnik jak na te moc jest bardzo elastyczny. Jechalem nim 160 a poprzedni wlasciciel 190 mysle ze spoko. Tylko przy gazie na 4-5tys km trzeba olej dolac ale w serwsie mowia ze normala przy gazie.Za ten 5bieg ocena bdb