Lista ocen Seat Toledo II (299) - Silnik

Na liście zabraknie 247 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pablo
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Przydałoby się chociaż z 5 koni więcej. Auto zaczyna jechać dopiero od 3,5 tys obrotów. Na niższych biegach przyspiesza przyjemnie. Na czwartym i piątym biegu jest już słabo. Silnik zaczyna nieprzyjemnie wyć przy wyższych obrotach. Generalnie jednak solidna i prosta jednostka która odwdzięcza się bezawaryjną jazdą.
~Użytkownik
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Silnik pracuje bardzo ładnie, jest elastyczny, wg mechaników bezawaryjny. Moc bez szału ale pozwala dynamicznie jeździć. Silnik po rozgrzaniu cichutki. Dla mnie nieodpowiednia charakterystyka, zaczyna się rozpędzać od 3 tys, podczas, gdy ja preferuję jeździć na niższych obotach, cóż, to nie diesel-kwestia gustu.
~Gregor
Sedan 2.3 V5 150KM 110kW
Silnik to rewelacjyne serce jakie ciągnie tą bryłe. Jest on bardzo elastyczny, w dłuższych trasach ciągle na piatym biegu, nieważne czy jadę 60km/h, cały czas ciągnie. Powyżej 4tys obr/min rewelacyjne brzmienie. Śmieje się z ludzi, którzy zakładają drogie pierdziawki do swoich aut, bo to silnik ma warczeć a nie dziurawy tłumnik!
~Kantare
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Muszę przyznać że to moje pierwsze auto w dieslu a aut miałem już naprawdę wiele. Silnik jest wręcz rewelacyjny.. zero problemów.. jedynie rzeczy eksploatacyjne. Spalanie bajka. Czy się jedzie ostro czy oszczędnie różnica 0.5 litra. Jak na 110koni bardzo zrywny. Aż się rwie do wyprzedzania.
~Ardian
Sedan 1.6 100KM 74kW
W zasadzie w silniku nie psuło się nic. Nigdy nie miałem poważniejszej awarii. Wystarczy regularnie wymieniać filtry, olej itd. Często w tych autach pęka jedynie rura doprowadzająca powietrze do przepustnicy, w wyniku czego silnik łapie lewe powietrze. Ogólnie, wiadomo: jak dbasz - tak masz.
~Przemek
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Powiem tak, 110 PS to minimum do tego auta. W mieście tak sobie , w trasie ciągnie super. Kultura pracy - no cóż, to przecież TDI. O kulturze raczej nie ma mowy, szczególnie jak jest zimny. Kultura pracy jest dopiero w common railu typu HDI, D4D itd. Ładnie brzmi jak przyśpiesza :-)
~JACK SPARROW... Cpt.J.S. - Dąbrowa Górnicza
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
KLEKOT !!! Jak każde TDI.... ...ale za to jest superelastyczny. Zbiera prawie cały prędkościomierz na 3 biegu. No i kierowca ma cały ogrom radości gdy wskazówka obrotomierza przekracza 1,9 tys obr./min. ---> turbina startuje z takim kopem, że z pomocą musi przyjść system komtroli trakcji. SUPEREFEKT !!!
~Maciej
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik rzadko się psuje, mogę to powiedzieć ze szczerością. Mam zrobione nim prawie pół miliona i nie było żadnych większych problemów z nim. Rozrząd kompletny wymieniany na czas , czasem trzeba go przegonić do 4k aby dwumas się nie zamulał . Poza tym zero kłopotów
~Jarek
Sedan 2.3 V5 150KM 110kW
Mój silnik ma zmieniony filtr powietrza na simota, wgraną inną mapę. według hamowni ma 175KM i 235 NM . jak na tą masę radzi sobie dobrze. Mocy w sam raz, chociaż nie jest to superszybki samochód. Jak na te parametry troszkę dużo pali, ale dźwięk wynagradza te 17-18 lpg po mieście.
Dziennik kosztów dla Seat Toledo II
5,7
8,3
10,2
~Tomasz24
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Silnik to najlepsza rzecz w tym aucie. Jest wystarczająco mocny nawet w pełni załadowany, oszczędny i raczej niezawodny choć miałem kilka problemów ale z osprzętem. Siadł wtrysk sterujący (180zł) nie wiadomo dlaczego i turbina sie zabrudza trzeba czyścic (200-400zł).