Lista ocen Seat Toledo II (299) - Silnik

Na liście zabraknie 248 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz////2004
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
Silnik jest dość elastyczny i dynamiczny. Do 3,5 tys. obrotów jest taki \"normalny\" poźniej to zupełnie inna bajka. Zwłaszcza na obrotach o 4,5 do 6 tys obrotów. W wyrzej podanym przedziale obrotów świetnie się zbiera. Pracuje cicho a na wysokoich obrotach ładnie warczy.
~woody
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Silniczek w moim to ALH. Wydawał mi się bardzo elastyczny i miał dobre przyśpieszenie, jednak szybko poczytałem o tym motorze. Wymieniłem wtryski na te od TDI 110, zmieniłem program i cieszę się mocą 138 KM. Teraz to już super jeździ, nie ma żadnych kompleksów podczas wyprzedzania.
~Martinus
Sedan 1.6 100KM 74kW
Jak na 1.6 pojemności auto przyspiesza całkiem żwawo. Piąty bieg przy spokojnej jeździe można wrzucić już przy 50 km/h. Silniczek cichy, przy gwałtownym przyspieszaniu wydaje przyjemne buczenie. Sprawdzona jednostak znana z VW golfa i passata gwarantuje niezawodność i żywotność
~PENNY
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
ciągnie super jak na tą moc i moment obrotowy, elastyczny bardzo, omega 2.5 V6 nie dała rady (dziwne) ,może automat to był.Klekocze tylko jak jest zimny,ale po 2 km zanika juz to i jest ciszej o wiele.Ogólnie powiem tak: samochód jeżdzi lepiej jak wygląda a wygląda fajnie przecież.
~Wojtek G
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Jedyny w miarę dobry punkt samochodu. Całkiem dynamiczny, jednak lubi wypić olej i wypalić uszczelkę pod głowicą. Gaz regulowany, nie strzelał ani nic, a ostatnie pół roku jeździł na samej benzynie. 4 gwiazdki za dynamikę i elastyczność.
~Dawid
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
AGR - co tu może się zepsuć? Jedyna usterka to pęknięta masa od przepływomierza. Rozrząd poprzedniego właściciela wytrzymał 8 lat - ok 130 tys km. Brak zmiennej geometrii, zwykłe wtryski i założone sztywne koło sprawia, że nie da się go zabić.
~mario87
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Mimo paru niedoróbek osprzętu(pękające króćce wodne) bardzo dobry silnik który chodzi jak wściekły pow 4tys/obr i ma piękny dźwięk - w końcu 20 zaworów. Mógłby być oszczędniejszy ale tragedii nie ma:) Brakuje mu momentu obrotowego ale i tak się ładnie kręci:)
~wacek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
śmigam ponad rok,zrobiłem ponad 40 tysięcy i nigdy mnie nie zawiódł. z czego jakieś 30tysięcy już na zawirusowanym sterowniku:) 90km trochę brakowało ale teraz jest ok:))trawi każde rodzaje paliwa -w końcu zwykła pompa a nie jakieś pompowtryski.
~Borko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jednostka napędowa należy do bardzo elastycznych, nie posiada turbo dziury, ale jest trochę za głośna. Przy prędkościach autostradowych, powyżej 140 km/h jest to dość uciążliwe, jednak jazda na V biegu w zakresie 110-120 km/h jest bardzo przyjemna.
Dziennik kosztów dla Seat Toledo II
5,7
8,3
10,2
~Kamil
Sedan 1.6 16V 105KM 77kW
4/5 - jazda powyżej 100km staje się lekko nieprzyjemna z powodu zbyt głośno pracującego silnika. 105KM to wystarczająca moc do normalnej jazdy. Spalanie nieduże, w trasie 7,5 litra LPG na 100km, w mieście ok. 8,5 (nie mam ciężkiej nogi;))