Lista ocen Skoda Fabia I (992) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1099 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Co tu dużo pisać - nic dodać, nic ująć. Skrzynia biegów bardzo prostej konstrukcji jeździ w większości małych benzyn grupy VW. Cicha praca, przełożenia dobrze dobrane, zapinanie wyższych biegów jak i redukcje przebiegają raczej bezproblemowo choć czasem potrafi się \"przyhaczyć\" podczas wrzucania wstecznego albo jedynki.
~J_Leon
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Żadnych problemów ze skrzynią nie miałem. Jedynie przy 125'000 poszło sprzęgło...w firmie jeżdzi kilka fabii i w dwóch innych przy kilkunastu tysiącach też wymieniano sprzęgła.1 nie wskakuje czasami za dobrze - trzeba poprawiać. Jak się ją wrzuci nie do końca, potrafi wyskoczyć do połowy i zgrzyta wtedy przeraźliwie...
~mały
Hatchback 2.0 115KM 85kW
mało precyzyjna, wg.mnie dno byłem trzy razy z tym w serwisie niewiedzom jak sobie z tym poradzić, kiedzyś czytałem w auto świecie jak się jakiś nasz rajdowiec wypowiadał odmiennie że jest super precyzyjna itd. chyba mu wg. mnie podmienili żeby nie wyjść na iditów, sprawdzałem u znajomych ,mają te same problemy.
~Pancio Pinczera
Hatchback 1.4 68KM 50kW
Bardzo mocny punkt Fabii I. Krótkie skoki lewarka, bardzo precyzyjnie się prowadzi. Sporadycznie haczy I bieg, ale wystarczy lekko \"bujnąć\" się w fotelu i po problemie;) Generalnie jednak zmiana biegów w tym modelu to sama przyjemność. Mały drążek fajnie leży w dłoni, trochę jak joystick w samolocie:)
Kombi 1.2 i 64KM 47kW
Jak jest nowa to biegi wchodzą precyzyjnie jak w BMW ale po ok. 30tys km precyzja stopniowo spada tak że przy 80 tys. jest najwyżej przeciętna. Zestopniwanie skrzyni dobre na miasto (auto zbiera się dużo lepiej niż Fabia 1,4 16V) ale w trasie tragedia 140km/h to już prawie 5000obr/min na V biegu.
~Michał M
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
czasmai haczy przy zmienianiu na 2 i tak ze 2 razy nie moglem wlaczyć wstecnego ale ogolnuie jest super ..bardzo podobaja mi się krotkie skoki dżwigni i jej precyzja...mialem okazję pojeździć czyms duzo droższym a mianowicie fordem galaxy tam skrzynia dziala bardzo podobnie ale ma zdecydowanie dł
~Ralph
Kombi 1.2 i 64KM 47kW
I tutaj rewelacja!!!Kulura pracy skrzyni biegow na 5+. Jezdzilem juz roznymi autkami z segmentow A, B i C ale praca skrzyni w tym autku jest po prostu swietna. Moga sie schowac wszystkie autka ze swoja szczotka do kibla wetknieta w wiadro (bo to przypomina praca lewarka w niektorych modelach)
~paweł
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Jak auto się kula przekładnia jest idealna, wchodzi jak w masło i bardzo szybko, może gorzej na 3 biegu. Przy 32000km po jeździe mojej drugiej połowy pekł synchronizator 3 biegu- naprawa u "rzemieślnika" 300 zł. (nie jeździła 3 lata):)) Wsteczny wchodzi gorzej - czasami wciśnie się 1 bieg.
~Slevin Kelevra
Sedan 1.4 16V 75KM 55kW
Do 80 000 km spisywała się nienagannie. W tej chwili zdarzają jej się małe zgrzyty szczególnie przy \"trójce\". No i słynna \"jedynka\", czuć że nie wchodzi jak \"po maśle\", ale nie jest też tak żeby za żadne skarby nie dało się jej znaleźć.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4
7,3
9,3
8,9
~Palo
Kombi 1.4 80KM 59kW
Bardzo precyzyjna z krótkimi skokami dźwigni. Czasem zdarza się lekki opór przy zapinaniu jedynki bądź dwójki, ale to chyba dlatego że rzadko się między nimi przepina i nie są tak dotarte jak 3 i 4. Da się zmieniać biegi bez sprzęgła ;)