Lista ocen Toyota Corolla VIII (342) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 354 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Kupiłem ją od pierwszego właściciela który przysięgał że nic się w niej nie zepsuje i ...cholera minął rok i chłop prawdę mówił. Moja Toyota jest orginalnym japończykiem, podobno te składane w GB ustępują jakością. jedyne co zrobiłem w samochodzie to wymieniłem przewód od chłodniczki oleju zwyczajnie dosztukowałem z kawałka gumowej rurki- działa
~Prawie Kaszeb
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
W tracie 3 lat i 130 tys. wysiadły tylko wycieraczki. Okazało się, że mocowanie silniczka do ramienia poruszającego wycieraczkami skorodowało i wyskoczyło. Naprawa w przydrożnym serwisie - 80 PLN. Wymieniłem też teleskopy bagażnika, bo nie trzymały na mrozie. Aha, alarm się zepsuł i dlatego tylko 4, chociaż bliżej prawdy byłoby 4.5.
~bociolek@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 D 72KM 53kW
do tej pory wymieniałem tylko świece żarowe, z których ostatnia spaliła się po 110 tys. przebiegu. Popsuło się wycieraczka tylnej szyby, no i mankament numer 1 to odklejające się uszczelki reflektorów, trzeba wziąć jakiś lepszy silikon i wtedy już trzyma dożywotnio. Trochę dziwne, że Japończycy tak prostego detalu nie dopracowali dokładnie.
~sagan
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
Linka otwierania bagażnika się urywa, a jej wymiana jest kłopotliwa. Czasem zapala się lampka "check engine" - naprawa błędu polega na wymianie filtra powietrza i wyczyszczeniu przepływomierza przy filtrze. Żarówki świateł postojowych lubią się przepalać. Przy ok 160 k km trzeba przesmarować mechanizm wycieraczek.
~machu84
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Auto ma 9 - lat. W środku jest jak nowe welur nie podarty, czysty. Irytująca wadą jest nieprzesuwający się przedni lewy fotel przy kładzeniu ( umożliwieniu wejścia na tylną kanapę. Z tego co się orientowałem to standardowa usterka. Mi to osobiście nie przekszadza bo i tak jeżdzą maksymalnie 2 osoby, ale zawsze coś...
~Chłodnice Rosłoniec
Hatchback 1.4 VVti 96KM 71kW
+hałasujący kolektor dolotowy ( w środku odrywa się klapka i obija się o ścianki można to naprawić za jakieś 300 zł ) +zacinający się silnik tylniej wycieraczki ( koszt nowego silnika to ok150-250zł +w wersji z szybami ( na korbę) od strony kierowcy przy opuszczaniu szyby podwija się uszczelka +
~baran
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
nic w tym aucie sie nie psuje SZOK!!! czasami mysle sobie zeby sie popsul mialbym powod do kupna nowszego,wiekszego auta,ale sie gadzina nie psuje. poza filtrami,plynami ,olejem ,opanami tarczami nic nie wymienialem.wszystko orginalne,nawet lozyska nie wymienilem. teraz musze wymienic wydecz ale to juz pora.
~bejgus
Sedan 1.3 86KM 63kW
Denerwują mnie przepalające się żarówki podświetlenia zegarów i przymierzam się zamienić je na diodowe. Jest to nie tyle poważne co irytujące. Uszczelki reflektorów przykleiłem na silikon do akwariów i mam spokój. Korozja na połączeniach progów - transport morski z Japonii daje o sobie znać.
~slavovw@o2.pl
Sedan 1.3 86KM 63kW
opuszcza się szyba od strony kierowcy, skrzypi pólka z tyłu, pojawiły się stuki w zawieszeniu z przodu jeszcze nie zdjagnozowane, bicie na kierowbnicy i pulsacyjna praca pedału hamulca podczas hamowania(moim zdaniem skrzywienie tarcz hamulcowych)ale i tak lepiej niż opel astra ´95 ,którym teraz jeżdżę
~Adam98
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rewelacja. Przez 21 lat wymieniliśmy amortyzatory, łączniki stabilizatora, klocki, tarcze, bębny (chyba tylko raz), okładziny, rozrząd, płyny, sprzęgło (podejrzewam, że głównie przez babcię ;)), świece, opony, filtry i... to chyba tyle. Czyli sama eksploatacja :)