Lista ocen Toyota RAV4 IV MPV Facelifting (27) - Ergonomia

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KW
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Kierowcy dają się znać bardzo niewygodnie umiejscowione przyciski przełaczania trybów jazdy oraz kontroli nawigacją. Nie da się ich przełączać bez oderwania wzroku od jezdni. Podobnie niewygodnie umiejscowiono przyciski sterowania mediami na kierownicy. Często przy ostrych manewrach mają tendencje do przypadkowego przełączania się. System nawigacji (Tom-Tom) działa powoli a gałka zmiany powiększenia (zoom) jest wręcz tragiczna - nie dość, że...
~Grzegorz
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
dziwnie porozmieszczane przyciski - otwierania klapy tylnej, podgrzewania siedzeń i trybów jazdy. Ne powinno się ich szukać podczas jazdy, ponieważ trzeba się mocno schylić. Beznadziejne jest to, że przyciski od składania i sterowania lusterkami oraz sterowania szybami nie maja podświetlenia, bardzo utrudnia to życie, trzeba zapalić górne światło, żeby je znaleźć. Dziwne, że w takim samochodzie zainstalowany klasyczny hamulec ręczny,...
~kędruś
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Szybko znalazłem pozycję za kierownicą. Bardzo fajny tegulowany podłokietnik. Niestety samochód ma tylko 1 port USB i nie ma CD. Słabą rzecza są niepodświetlane przyciski sterowania lusterkami i szybami. Troche do biedne w aucie za 160 tyś zł. Bateria hybrydowa minimalnie zmniejsza pojemność bagażnika. Kilka rzeczy jest lepiej rozwiązanych w tiguanie niż w rav.
~Paweł
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Co do ergonomii to jest raczej ok. Bardziej przeszkadzają mi brak podświetlenia dla np. ustawienia lusterek. Brak pamięci dla fotela elektrycznego. Przyciski w dolnej konsoli są w zasięgu ręki ale trzeba się ciut przygiąć ale nie jest to aż taki duży dyskomfort. Bardziej przeszkadza mi brak podświetlenia w schowku.
~adam_harold
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Nie mam nic do zarzucenia. Fotele wygodne dużo miejsca. dość mały bagażnik. ale dla mnie wystarczająco miejsca. Sterowanie tak jak w toyocie bez zmian. Dorzucili możliwosć wrzucania kierunkowskazu na chwilę "lane change" przydaje się. W samochodzie bez kluczyka czasem szukam stacyjki :)
~compucar
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
kokpit jest surowy, w stylu toyoty. mnie to odpowiada. jakość montażu bardzo dobra, taka była już w poprzedniej ravce. nawet zimą nic nie piszczy. bardzo dobry pomysł z osłonięciem progów, są zawsze czyste. poza tym w końcu dorzucili trzykrotne mignięcie i kilka innych zbytecznych fantów..
~Jacek
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Klasa sama w sobie. Mam 191 cm wzrostu i przy ustawieniu fotela przedniego pod siebie z tyłu może usiąść osoba o takim samym wzroście i ma dużo miejsca. Kanapa tylna odchylana powoduje dużą wygodę dla pasażerów jadących z tyłu. Siedzenia wygodne. Dostęp do wszystkich przycisków bezproblemowy.
~Dariusz elpodlako
MPV Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Chodzi chyba o kształty karoserii - już pisałem, łapię wszystkie kamienie stzelające spod kół innych pojazdów - jednak kształt SUVa oprócz plusów ma też ten minus. Jak dla mnie jest dobrze - kształty jak na SUVa opływowe i ergonomiczne - jednak kamienie łapie.
~Pawielus
MPV Facelifting 2.5 Hybrid 197KM 145kW
Część przełączników za bardzo odciąga uwagę od prowadzenia pojazdu i nie jest położona ergonomicznie, duży minus za ustawianie lusterek które nie są pod ręką obok przycisków szyb tylko gdzieś pod kolanem a do tego nie podświetlone (wstyd w tej klasie auta!!!)

Usterki Toyota RAV4 IV

Toyota RAV4 IV – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł liszko
MPV Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Do wlacznikow ponizej deski rozdzielczej trzeba sie pochylic,reszta spoko, intuicyjna! obslugiwacz smartfona sobie poradzi, fajne navi z dotykowym panelem a nie jak w bmv z pozalowania gobnym kolkiem do obslugi.
Toyota RAV4 IV MPV Facelifting