Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan (407) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 623 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~serek
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
nieodporne na korozję linki podnośników szyb, gumowe wykończenie deski rozdzielczej i boczków drzwi bardzo szybko wycierające się, reflektory świecące jak w maluchu, słabe zabezpieczenie elektryki stąd też częste awarie centralnego zamka, podświetlenia tablicy rejestracyjnej itp.
~Wojtek W e-mail: wuwu0@vp.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Sterownik pilota umieszczona na podłodze pod fotelem kierowcy, dokładnie w miejscu gdzie najszybciej zbiera się woda przesączająca się do samochodu. Źle spasowane plastiki, psujące się podświetlenia pokręteł, uszkodzony zamek, wiecznie wysuwająca się gumka ze schowka.
~Łukasz
Sedan 1.6 102KM 75kW
Poza rozładowanym akumulatorem siadła mi jedynie pompa paliwowa, co mogłoby się zdarzyć w każdym innym modelu samochodu(prawdopodobnie pompa nie była bardzo dawno wymieniana). Ponadto, wadliwy okazał się mechanizm podnoszenia i opuszczania szyby - drobnostka.
~Gerald
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Nie wiem o co chodzi z tą niezawodnością niemieckich aut, a już szczególnie VW. W Lagunie przez 3 lata nie siadło tyle części i pierdółek co w Passacie w rok. Niezawodność tego auta jest ogromnie przeceniana, bo samochód wcale taki nie jest.
~Józek
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
generalnie doskonale!!! w porównaniu do Laguny gdzie zawsze coś miałem do roboty jedno zrobiłem a za miesiąc coś sie psuło nie było widać końca a tutaj wymieniam tylko klocki hamulcowe, płyn do spryskiwaczy i olej co 15 tys km oraz tankuje gaz do pełna:-)))
~fixtg@poczta.onet.pl
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
O dziwo przy 95000 wymieniłem lewy przegub, ale nie zauważyłem pękniętej osłony gumowej i piach zrobił swoje, poza tym - klocki,olej co 15000 ( Mobil 1) , co 20000 wymieniać filtr przeciw pyłkowy , bo zaczną ( zimą ) zaparowywać szyby.
~Kuba
Sedan 1.6 100KM 74kW
Ostatnio przycina mi się otwieranie szyby po stronie kierowcy. Mam zwarcie na radiu lub kostce do radia( odłączyłem radio). Ślady zużycia na fotelu i kierownicy. Matowe lampy. Musiałem wymienić czujnik temperatury od klimy.
~utc
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Jedyne co do tej pory zauważyłem, to trochę rdzy w miejscu tego jakiegoś korka do spuszczania wody pod kołem zapasowym, ale zostało to raz dwa naprawione i zabezpieczone. Oprócz tego to samochód, jak na swój wiek dobrze się trzyma.
~Łukasz
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
notoryczne usterki elektroniki-za dużo jej w tym samochodzie-elektryczne szyby nie działające, nie zamykający centralny zamek, \"choinka\" na desce rozdzielczej, błędy komputera silnika, wymiana wszystkich łożysk kół-hałas, szum
~życzliwy
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Nic dosłownie nic się nie psuje. bo co ma się zepsuć ? Wszystko działa poprawnie o ile sami czegoś nie zepsujemy swoją głupotą i upartością. Auta to przedmioty dla ludzi inteligentnych potrafiących myśleć i mieć wyobraźnię.
Volkswagen Passat B5 Sedan