Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan (407) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 623 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bronek
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
z tym bywa różnie,w wiekszosci sedanów niedziała podswietlenie tablicy rejestracyjnej na skutek korozji,cieżko działające klamki drzwi(duży przebieg),obłamany uchwyt schowka pasażera(norma),matowiejące klosze plastikowych reflektorów,niedziałajace oswietlenie wnętrza(drzwi),padające siłowniki drzwi.
~tommy.tb@interia.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj VW się nie popisał. Podświetlenie w drzwiach przy wysiadaniu, niedziałające podgrzewanie lusterek, czujniki otwierania drzwi, siłownik maski, mocowania dolnej osłony silnika, klamka schowka, niektóre elementy podświetlenia. Nie jest to uciążliwe i nie przeszkadza w codziennej eksploatacji ale wkurza:)
~ropski
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Jak do tej pory "odtukać" nic sie nie dzieje. Naprawdę jak na takie "mordowanie" silnika jakie to ja mu zapewniam jest wręcz całkowicie uodporniony! Nie wiem z czego są wykonane poszczególne elementy silnika ale jak widać są one z najszlachetniejszych materiałów! Całkowita bezawaryjność!
~piozasty@wp.pl
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
Oczywiście pompa paliwa - to skomplikowane rozwiązanie układu zasilania to porażka, awaryjne w dużym stopniu. Rozwiązaniem problemu chwilowym, jest zamontowanie ręcznej pompki wspomagającej rozruch. Trochę męczące, ale się sprawdza. Oczywiście zawieszenie, ale to sprawa jakości drogi oraz stylu jazdy.
~Oświecimski
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
jeżdze dużo, i auto do 100tys km bezawaryjne potem wszystko się sypie! Turbosprężarka, pompa paliwowa, przepływomierz powietrza kilkakrotnie, czujniki wszystkie możliwe sterujące pracą turbiny, przeguby napędowe padają, kompresor klimatyzacji, zamek w tylnej klapie kilkakrotnie do wymiany i wiele innych...
~aaa
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
auto oryginalny przebieg 111 tys. km. kupione w Polsce. Wymiana 8 wahaczy przód kilka razy, 2 x łożysko kół, regeneracja maglownicy (element wspomaganie kierownicy), elementy zawieszenia tylnego i ... dramat co rocznie kilka tysięcy z kieszeni na serwis, żona posiada LANOSA duża wyższa bezawaryjność
~Mario
Sedan 2.0 i 20V 131KM 96kW
Mikrostyki w zamkach drzwi, usterki serwomotorów układu klimatyzacji, rdzewiejąca klapa tylna w okolicy miejsca na tablicę rejestracyjną. Z czasem jak w większości aut z przebiegami dochodzacymi do 300k km zaczynają trzeszczeć plastiki (głównie konsola środkowa).
~waldemarro2
Sedan 1.8 20V Syncro 125KM 92kW
Nabyłem auto od gościa który wsiadał i jechał.Dużo usterek(elektryka) ale 95% z nich do usunięcia przez "niefachowca".Koszty:czas,logiczne myślenie,MĄDRE przeglądanie internetu,chęci.Prawie wszystkie usterki do usunięcia poprzez czyszczenie,odśniedzianie itp.
~mintech
Sedan 1.6 100KM 74kW
Drobne usterki w moim przypadku to typowe dla codziennego użytkowania auta przeguby, klocki hamulcowe, płyny, itp, wymieniane na bieżąco, dbam o auto regularnie, mam mechanika, który sprawdza co jakiś czas, więc nie dopuszczam do większych usterek jak tylko się da.
~mmbruno
Sedan 1.6 100KM 74kW
Cóż na drodze nigdy mnie nie zawiódł, choć miałem ciągły problem z zalewaniem świec i wtedy nie palił na wszystkie gary. Raz też zleciał mi cały płyn chłodzący nie wiedzieć czemu i czasami czujnik ABS szwankował, ale dosyć sporadycznie. Poza tym ok, w miarę bezawaryjnie.
Volkswagen Passat B5 Sedan