Lista ocen Volkswagen Passat B5 Sedan (407) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 623 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~LUKASZ123 GG6773832
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
OJ TROSZKE JEST TEGO NO ALE TO ROCZNIK 96 WIEC CO SIE DZIWIC SILNICZEK OD WYCIERACZEK,TYLNA LEWA SZYBA ELEKTRYCZNA PEWNEGO RAZU SAMA SPADLA NA DOL JAKIES ZABEZPIECZENIE PEKLO,WEZYK OD PODCISNIENIA PEKL I NIE ZALANCZALA SIE TURBINA I PRZEWOD HAMULCOWY PRZY PRAWYM TYLNIM KOLE RURKA ODPOWIETRZAJACA SILNIK PEKLA I ZACZAL SIE TROSZKE POCIC
~Mirosław
Sedan 1.6 100KM 74kW
zimą zmora b5 to dzwi ,zamarzają zamki ,korek wlewu paliwa , wymnie nione na nowe kilkarazy,dalej to samo ,w zimie dopóki samochód się nierozgżeje dżwi trzeba trzymać. Trzeszczenie chmulca ręcznego po jego zaciągnięciu ,w serwisie 1000zł za wymiane jego szczęk po roku znowu to samo. Wachacze wymieniane 10 razy serwis zakładał od b6 , ten sam bubel.
~Henryk S
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
nie jest to samochód, w którym coś się ciągle psuje, coś ciągle trzeba robić, niemniej w moim przypadku irytujące były awarie czujników. Niestety awarie czujników przekładają się na awarie silnika, klimy, napędu, tak że konieczne są diagnostyki komp.(rozwiązanie to zakup własnego kabla diagnostycznego + jakiś VAG)
~GrandeP
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Przy dużym mrozie problem z otwarciem lub zamknięciem drzwi kierowcy. Jest to bardzo uciążliwe. Czasami wariuje centralny przez moduł komforu. Pękł oring pod chłodniczką oleju - w serwisie oring kosztuje 12 zł ale dostać się do niego - tragedia. Przy uszczelnianiu miski olejowej trzeba zrzucać całe sanki + zbierzność.
~Kris77
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Przy zakupie miał uszkodzoną pompę vacum (ciekła)problem z odpalaniem po paru dniach postoju (koszt 1100 zł). Oprócz tego wspomniany osuszacz od klimy przetarł się o przewód (500 zł). Czujnik temperatury (30 zł)Przejechałem do tej pory nim 62 tkm przez 3 lata to myślę ze nie jest tragicznie no ale do bezusterkowych nie należy.
~Sebastian UK
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Poza ukręconą półośką żadnych kłopotów (ale przy moim trybie jazdy to nie wina auta). Jedyna seryjna plama VW to umieszczenie syreny od alarmu. Jakimś cudem woda dostaje sie tam (skrapla czy jak) i syrena rdzewieje od środka co objawia się załączanie alarmu i jedynym wyjściem jest odłączenie syreny bądź wymiana na nową.
~N
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Pada elektryka/elektronika: czujniki (abs, klimatronik itp), maty grzewcze (u mnie były spalone maty lusterek (2 sztuki) oraz siedzeń (też 2 sztuki)), ukruszone kable w przelotkach drzwi, problem z klapką wlewu paliwa, uszkodzona antena i kilka innych typowych bolączek Passata. Ogólnie mówiąc stale padają jakieś drobiazgi.
~Pablosd90
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Tu jest już niezaciekawie, 4 razy naprawiałem zamek w bagażniku i dalej nie działa, zepsuł się moduł szyby 150 Euro, pod fotelem pasazera mokra podłoga od klimy, pompa wody ( wina poprzedniego własciciela), zamki od składania tylnich siedzeń nie działaja, zamek na kluczyk od kierowcy nie dziala, podnoszenie fotela też się zepsuło
~daffer
Sedan 2.3 i VR 20V Syncro 170KM 125kW
Oprócz błędu pompy wtórnego powietrza nic się nie dzieje. Samochód sam sprowadziłem z Niemiec z przebiegiem 96000 sprawdzonym w serwisie VW. Dlatego nic się nie dzieje. Mój mechanik sam stwierdził, że jest to najlepiej utrzymany Passat w naszym mieście w środku. Reszta umęczona. Warto więc szukać za granicą.

Usterki Volkswagen Passat B5

Volkswagen Passat B5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~gall anonim
Sedan 1.8 T 20V 150KM 110kW
Raz zaliczyłem lawetę wziązku ze sprzęgłem, oraz raz z własnej winy zaraz po założeniu gazu nie wymieniłem starych świec na nowe, co zaskutkowało padnięciem cewki zapłonowej i wydatkiem 200 zł. Więc jak na cztery lata używania samochodu oraz zrobienie nim prawie 80 tyś km nie jest źle.
Volkswagen Passat B5 Sedan