Oceny Volkswagen Tiguan II SUV

Volkswagen Tiguan II SUV - Oceń swoje auto
Zwiń podsumowanie

Wady i zalety – Silnik (33)

~janusz1961
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
sprawny ,zrywny
~piernik87
Dość dynamiczny
~Kabe
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Silnik 1,4 TSI 150KM ACT jest naprawdę bardzo cichy, do tego obawiałem się dużego spalania przy tej sylwetce i masie auta. Okazało się że jak to w TSI jadąc bardzo dynamicznie z prędkościami autostradowymi spalanie może być duże ale dynamika zaskakująco dobra jak na 150KM, natomiast jadąc przepisowo drogami pozamiejskim gdzie jest dozwolone 70/80/90 km/h spalanie potrafi byś poniżej 6L, u mnie już kilka razy tak wyszło na poziome 5,8L.
3,5
~Tiguan
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Na plus pod względem stosunkowo małego spalania oraz elastyczności (efektu turbodziury nie unikniemy, ale jak na taką małą pojemność to daje radę o ile auto nie jest zapakowane i nie wieziemy pasażerów, przy pełnym załadunku silnik traci elastyczność). Na minus: KANGUROWANIE I SZARPANIE NA 1 I 2 BIEGU - patrz Uciążliwe usterki
~Piotr
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
~pablo
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Moc dopasowana do auta. DSG i TSI 2.0 daje rade.
~Jollym
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
~Bogdik
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Spodziewałem się gorszych osiągów i zużycia paliwa z tym silnikiem, ale pozytywnie mnie zaskoczył.
~zry
SUV 2.0 TDI 150KM 110kW
~Kamil 15. TSI DSG R Line FWD
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Silnik jest bardzo fajny, kto się zastanawia nad wyborem tej jednostki napędowej do Tiguana to mogę ją śmiało polecić. Daje sobie wyśmienicie radę z tym autem.
Volkswagen Tiguan II SUV