Lista ocen Audi A4 B5 Sedan (351) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 562 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maso01
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Wymiana praktycznie całego zawieszenia. Wymiana prawie wszystkich wahaczy (a jest ich 8 tylko z przodu). Końcówka drążka kierowniczego (po czym trzeba ustawiać zbieżność), zwrotnica (połamana klema trzymająca wahacz - rzecz bardzo niebezpieczna, łożysko, awaria hamulców - jeszcze nie wiem co konkretnie dopiero się wybieram do mechanika :)
~Gewindfahrwerk
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Głupota konstruktorów Audi A4 z wpuszczaniem wody deszczowej pod maskę na podszybie.Woda fabrycznie leje się wprost na akumulator i deszcz rozładuje go jeśli nie jeździsz regularnie.Po dziesięciu latach woda deszczowa z podszybia prędzej czy później trafia na podłogę wewnątrz kabiny a to już wstyd jak na samochód o takim prestiżu i cenie jak Audi
~seb-k
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Podobnie jak wyżej, auto się nie psuje na poważnie. Jedyne co mi się przydarzyło i znajomym z audiklubu to pęknięta odma (100zł), brudna przepustnica(50zł czyszczenie), wymiana wahaczy (400zł). Ale to zrobiłem zaraz po zakupie auta i mam spokój. Z tego co widzę w książce serwisowej to były pierwsze naprawy tego 10-letniego samochodu i jak na razie ostatnie.
~WRONTONIE@O2.PL
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
DOBRZE JEST, PRZY ZDROWYM UDERZENIU W TYŁ SZYBA NIE PĘKŁA, RAZ KOLEŚ MNIE WALNA OKTAWIĄ W PYŁ - KANT POMIĘTY ŚWIATŁO DO WYMIANY (U NIEGO ) A W AUDI ??? NAWET SIĘ ZDERZAK NIE PRZESUNĄ. NO I JESZCZE TROCHE WACHACZE SKRZYPIĄ PO 50 TYSIĄCACH I TAK CO 20TYS. WTEDY WYSTARCZY STRZYKAWKA WLAĆ TROCHĘ OLEJU DO GUMOWYCH USZCZELEK WACHACZY I NIE SKRZYPIĄ
~marek
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
moje auto okazalo sie niezbyt udane; Wymiania: - regeneracja sprezarki klimatyzacji + osuszacz + nabicie =600 zl - silniczek sterujacy klapa nawiewu = 450 zl : niesdostepny w polsce(musialem z niemiec sciagac) - wentylator 200 zl - przegub 200 zl - wachacz przedni 80 zl Czyli jak widac naprawa auta kosztuje.
~Adam
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
W moim przypadku odmówiła współpracy tylko raz przez immobiliser. Po oczyszczeniu styków w zestawie wskaźników jest ok. Z poważniejszych napraw u mnie był silnik (głowica, pierścienie, panewki), regeneracja turbosprężarki, wymiana sprzęgła, zawieszenia przód i tył...
~RychuZdw
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
uszczelka pod głowicą ale niegroźnie wydmuchało płyn ze zbiornika, zawieszenie no cóż, robiłem raz na 60 tyś.i nie jest prawdą że trzeba od razu całe wymieniać nie jest tak tragicznie jak wszyscy myślą, wszystko zależy jak traktujesz samochód w terenówce też potrafią oberwać koła
~RD
Sedan 2.8 quattro 174KM 128kW
Przy przebiegu 330000 km trzeba sprawdzić samochód - stacja diagnostyczna w zupełności wystarczy. Uważać na korozję nie tylko karoserii, ale też i silnika, co daje wycieki oleju, wycieki płynu chłodniczego, ale to wszystko można zrobić u mechanika za grosze ;)
~P.MAKO
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Przepływomierz odmowił po 115000 km. To typowa bolaczka Audi ale za orginalny kawałek plastiku trzeba zapłacic 350zł Moze to mały problem ale moc spada i jedzie sie jak na grzyby:) Na szczescie nic powaznego nie miało miejsca i mysle ze tak bedzie jeszcze długo.
~ernolb@wp.pl
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
będac 400km od domu padłą mi pompa wtryskowa nie będę się rozpisywał o kosztach ,na dwie godziny przed wyjazdem na urlop strzelił napinacz paska alternatora wymieniony 3 miesiące wcześniej .od tego momentu przestałem mu ufać i w dłuższe trasy brałem auto ojca.
Audi A4 B5 Sedan