Lista ocen Audi A4 B5 Sedan (351) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 562 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rodger16
Sedan 1.9 TDI 75KM 55kW
Tak jak wyżej coś tam czasami trzeba zrobić. Ja wymieniałem sprężyny przednie bo jedna pękła. Brak koła dwumasowego, zwykła pompa rotacyjna i turbina bez zmiennej geometri łopatek to same plusy czyniące silnik prostym i mało awaryjnym.
~ZimnyMCZ
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Również kilka poważnych rzeczy było, zapiekły się tłoczki przy hamulcach, padła turbina, dmuchawa posypała się doszczętnie (wiatrak i rezystor), a także liczne problemy z przednim zawieszeniem, głównie wahacze i przeguby (uwaga na markę Ruville!).
~wiotr
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Zawieszenie komfortowe, ale wysoce awaryjne. Po każdej zimie przynajmniej dwa, trzy elementy do wymiany. Na szczęście zamienniki nie są szczególnie drogie. Po montażu gazu, po 4 tyś. padł zawór - wygiął się(?!), ale to moja wina, było nie zagazowywać.
~Skonek
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
po 15 latach jakie przejechal musialem wymienic napinacz paska rozrzadu. ma swoje lata, jednak i tak mozna o nim mowic ze jest niezawodny. mojemu tacie w renault po roku padla pompa wody a mial nowe auto kupione z salonu. audi to solidna marka, nie psuje sie.
~Rafał
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
po rocznych dokładkach i ciągłych problemach pozbyłem się złoma, troche mam żal ale czego można wymagać od \"staruszków\" na pewno nie komfortowej i bezproblemowej jazdy...generalnie odradzam...dobra dla kolekcjonerów i zbieraczy złomu
~marcel 23
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
chyba cos sie dzieje z silnikiem bo czasami jakwchodzil na obrotyok.3tys to momentalnie slabl dziwnie klekotal, drzal i strasznie kopcil. jak go zgasilem i po chwili odpalilem to niby bylo juz dibrze ale tak sie dziac chyba nie powinno
~Przemek
Sedan 1.8 20V 125KM 92kW
Najczęstszą usterką w A4 jest miękkie zawieszenie które się \"wybija\" na PL drogach. Tarcze hamulcowe (wraz z klockami i wszystkimi podzespołami) wymieniałem już 2 razy ponieważ przegrzewają się i skrzywiają. Ogólnie A4 wypada dobrze poza tymi hamulcami.
~WaceX
Sedan 2.8 30V 193KM 142kW
- Trzeba regularnie przeglądać elementy zawieszenia. Niestety komfort kosztuje. - Musiałem wymienić rozrusznik z powodu zblokowania się stacyjki. - Zaśniedziały styk wyłączał pompę paliwa. To był jedyny raz w ciągu trzech lat, kiedy musiałem holować auto.
~Audik
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
Przez 2 lata zrobiłem 60 tyś i praktycznie nie miałem żadnej awarii mechanicznej, tylko wymiana materiałów eksplotacyjnych - te jednak nie są tanie. Jednak trwałość pewnych elemntów nie przystoi tej marce- szczególnie zawieszenie i przeguby napendowe!
~Matkierowca posiadacz a4
Sedan 1.6 i 101KM 74kW
Jedynym największym minusem jest zawieszenie wielowachaczowe, trzeba liczyć na szczęście i dbać o nie bardzo ale nie ma co straszyć bo niemieckie wachacze dobrej jakości wytrzymują długo, ja jeszcze nie ingerowałem w zawieszenie
Audi A4 B5 Sedan