Lista ocen BMW Seria 3 E36 Compact 316 i 102KM 75kW 1994-2000 (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek gg9238504
Compact 316 i 102KM 75kW
auto mam 8 miesiecy i powiem szzcerze , ze czesci eksploatacyjne jak płyny(olej Mobil 10W40,87zł) filtry(powietrza 30zł, oleju16zł, paliwa60zł) czy np klocki hamulcowe(przód Ferodo 150zł, tył nie pamietam firmy 120zł) nie sa takie drogie. co do spalania, eh auto to ma zaciecie sportowe jak kazde BMW, bylo robione do jazdy i do czerpania z niej przyjemności, więc o zużyciu paliwa nie powinno tu się dyskutować , ale: ostatnio zmierzylem i na...
~Sendra
Compact 316 i 102KM 75kW
Ceny czesci zamiennych nie sa drogie, bogata oferta zamiennikow, zarowno tych slabszej jakosci (nie polecam) jak i tych z wyzszej poki. Wszelkie ciecia kosztow zemszcza sie wiec warto auto trzymac w dobrej kondycji. Spalanie mzoe byc rozne. Jesli sie ktos stara bedzie wysokie, jesli umie jezdzic i wyczuc optymalne pasmo obrotow nie przyprawia o zawal przy dystrybutorze. Miasto 12litrow LPG 10 Pb przy jezdzie bez myslenia o spalaniu. Inaczej...
~Zadowolony uzytkownik E36
Compact 316 i 102KM 75kW
Spalanie w trasie to okolo 7-8 litrow a w miscie b. zalezy od stylu jazdy. Auto potrafi spalic ponad 10l/100 przy jezdzie "na obrotach", ale w sumie to nie jest zly wynik. Nie jezdze do ASO. Filtry, olej itp. wymieniam sam - stosuje oryginaly, w sa w cenie zamiennikow:). Jedyne, co musialem wymianic w tym aucie to amory i silentbloki.Tu tez warto kupic oryginaly - wcale nie sa duzo drozsze od zamiennikow. Odpukac - nic sie nie psuje, wiec...
~Dorota
Compact 316 i 102KM 75kW
Spalanie-podobno najsłabsza strona BMW :) Ale wg mnie nie jest tak źle-na trasie ok.6-7 litrów,w mieście 10-11.Powiem tak:jestem niespecjalnie majętną studentką i spokojnie stać mnie na jazdę tym samochodem. Poważniejszych napraw przez 2 lata jeszcze nie miałam,w razie czego wiem,gdzie zgłosić się-mam znajomego-mechanika,który jest pasjonatem BMW i zna wiele szczegółów w tych samochodach(oby jednak jak najrzadziej musiał "grzebać" w moim :P)
~robertpawelcegla@wp.pl
Compact 316 i 102KM 75kW
Ceny napraw: Ta seria ogólnie dysponuje stosunkowo dużą ilością zamienników części i nie należą do specjalnie drogich. Zużycie paliwa przeciętne. Zależy od \"ciężkości stopy\". Przy \"ultra-eco\" jeździe to spalił mi 5.9 l/100km. W mieście jak są korki i dużo świateł czerwonych nawet 9/10 litrów spali. Na autostradzie butując mu ciągle 130-150 km/h to ok 7,5/8 l/100km
~Natalia
Compact 316 i 102KM 75kW
Dam ocenę \"dobrze\" bo nie ma tragedii. Słyszałam już wiele mitów w stylu \"BMW - będziesz miał wydatki\" itd tymczasem w przypadku 316-ki wcale nie wygląda to tak tragicznie. W mieście średnio wychodzi te 10 litrów, na trasie przy dosyć spokojnej jeździe daje radę zmieścić się w granicach 7 litrów, więc nie jest źle :)
~art.kiszka@interia.pl
Compact 316 i 102KM 75kW
niestety silnik lubi paliwo napewno nie jest wzorem ekonomiczności ale przy spokojnej jeżdzie spokojnie mieszcze sie w 8,5l/100 to niezły wynik jeśli jeżdzi się krótkie trasy w cyklu mieszanym zprzewagą tras pozamiejskich,ceny częsci umiarkowane duży wybór zamienników.
~counterweight
Compact 316 i 102KM 75kW
Części są łatwo dostępne i nie są szalenie drogie, na szrotach jest również coraz więcej E36 (niestety) więc ewentualne wymiany nie są zbyt drogie. Spalanie na LPG także nie sieje spustoszenia w portfelu. Idealne na pierwsze auto.
~Rafał
Compact 316 i 102KM 75kW
Po zakupie wymieniłem wszystko co mechanik wskazał i od tamtej pory nic. Co do spalania, to nie liczę dokładnie, ale uśredniając wychodzi jakieś 8l na 100km. Oczywiście benzyny, bo na zagazowanie się nigdy nie zgodzę.
~ airpaweł@o2.pl
Compact 316 i 102KM 75kW
Jest duża amplituda w spalaniu miedzy sportową a ekonomiczną jazda.Po trasie jadąc do setki zejdziemy poniżej 7l jadąc 140-160 nawet do 10,miasto 9-12,mam najnowszy gaz,narazie bez róznicy jesli chodzi o moc i spalanie.
BMW Seria 3 E36 Compact