Lista ocen BMW Seria 5 E60 (164) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 246 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radziuxd
Touring 530 d 218KM 160kW
Ustawienie swoje, temperatura swoje. Osobna regulacja w komputerze pokładowym i osobna na pokrętłach powoduje, że nigdy nie będziesz miał takiej temperatury nawiewu jakiej oczekiwałeś. Dodatkowo, gdy włączysz nadmuch na przednią szybę to będzie dawać gorące powietrze nawet latem, kolejna głupota.
~Maniek Koniuszko
Sedan 530 d 231KM 170kW
Ogrzewanie posiada wiele możliwości ustawień i programów pracy. Poza ustawieniami automatycznymi możemy regulować podgrzewanie siedziska lub oparcia w fotelach przednich, nawiewy dla pasażerów tylnej kanapy oraz funkcja REST która przydaje się do ogrzewania pojazdu na wyłączonym silniku.
~Przemek
Touring 520 d 177KM 130kW
Wszystko działa jak należy ale zaraz po kupnie zrobiłem niepotrzebny serwis klimy. Myślałem, że nie działa a miałem w i-drivie ustawioną wysoką temperaturę nadmuchu z środkowych nawiewów. Po ustawieniu na odpowiedni poziom prawie wylatują kostki lodu. Nagrzewa się szybko.
~Grzegorz
Sedan 535i 306KM 225kW
Zatarł sie kompresor klimy po 70 tys. , nowy prawie 4 tys pln, Na prżednia szybę nie mozna puścić zimnego powietrza wentylacj , tylko środek nawiewu obsługuje chłód z zawnątrz. Głośny szum powietrza słyszalny juz przy 30 procentach mocy wentylatorka.
~Waldek
Touring 525 d 177KM 130kW
Automatyczna Klimatyzacja dwustrefowa, z regulacja poprzez komputer pokladowy na jaka selekcje (nawiew na szybe, twarz, dolny ) jaka wartosc powietrza ma byc generowana. Dodatlkowo grzane fotele przednie z trójstopniową regulacja natezenia.
~Tomaczew_ski
Sedan 2.0 520d 177KM 130kW
ogrzewanie później łapało niż w benzynie, ale to cecha diesla. z tyłu osobny nawiew dla pasażerów, żona narzekała że mimo regulacji "ciepło-zimno" nie czuła różnicy. Ale może to kwestia żony bardziej niż auta;) klimatyzacja ok.
~webber
Sedan 550 i 367KM 270kW
Auto z tym silnikiem nagrzewa się bardzo szybko w zimie. Ogrzewanie przy -5 stopniach na zewnątrz załącza się już po 2 minutach. Równie szybko nagrzewają się fotele. Duży plus. Wentylacja bez zastrzeżeń. Nie obserwuję parowania szyb przy "mokrej" pogodzie.
~janek23
Touring 530 d 231KM 170kW
tu mało bo mieszkam w irlandi i nie ma zim ale też było zimno brrr rano -8 szyby zamarznięte 2 minuty pracy silnika i ok można jechać następne 2 i jest{gucio}myślę że w extrim też będzie ok .[ps/przetestuję w tym roku w święta Bożo nar2010 może będzie zima
~Przemek
Touring 520 d 177KM 130kW
Bez jednej gwiazdki dla tego gdyż w poprzednim modelu E39 nawiewu nie było praktycznie słychać. Poza tym bez zastrzeżeń i jakichkolwiek problemów. Dwustrefowa klimatyzacja automatyczna jest chyba w standardzie w tym modelu.
~lukasz
Touring 525 d 197KM 145kW
Kiedy ma grzać to grzeje, kiedy ma chłodzić chłodzi. Ustawiasz temperaturę raz i zapominasz o pokrętłach. Jestem wyczulony na wianie w twarz lub inne miejsca punktowo - 5tką schładza wnętrze, nie fragmenty ciała pasażera.