Lista ocen Ford Escort VII Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW 1995-2000 (410)

4,1
~Duduś
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Bardzo przyzwoity samochód kompaktowy za bardzo korzystną cenę. Daje niesamowitą frajdę z jazdy, trzeba tylko o niego dbać.
3,5
~Wojtek
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Podsumowując: Auto lubi jak się o nie dba, zresztą tylko nie to. Ja nie mam żadnych przykrych doświadczeń z tym samochodem leje PB i jeżdzę bezawaryjnie już 4 rok, a poprzednie 8 lat jeździli nim rodzice. Nie polecam auta do jazdy w mieście,raz że dużo pali, dwa długi przełożenia skrzyni osłabiają dynamikę i sprawiają problem przy dobraniu odpowiedniego przełożenia. Na trasę auto idealne.
3,2
~rraffall@ahoj.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
raczej zadowolony jestem z niego, w prawdzie do 306 to mu daleko ale za te same pieniądze ma sporo dodatków
~N.
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Całokształt wypada przeciętnie, za dużo pali, bierze olej, pełno drobnych usterek, a jak coś większego walnie to spore kwoty. Z drugiej strony ładnie wygląda, jest przestrzenny spory, samochód rodzinny, ma przyśpieszenie, lekki + 90km + oryginalne świece i kable motorcrafta dają powera. Samochód wypada przeciętnie.
3,8
~Proper
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Auto z przebiegiem 240tys km może sie psuć i jest już zużyte. Nie polecam escorta z tak duż przebiegiem. To wieczna skarbonka i ciągle coś sie robio... Nie mniej podsumowując muszę pamietać że kiedys gdy essi był młody nie wymagał żadnych nakładów finansowych, lało sie i jechało. Silnik 1,6 16V jak na tamte lata był niezły i nieżle nie zbierał, jednak póxniej przyszły Tdi, Hdi i wówczas stał się osiołkiem... Szczególnie jeszcze jak sie go...
3,4
~leon_z_dzialek@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
przesiadłem się ze starszegoi modelu a przedtem miałem malucha. do malucha nie porównuje bo nie ma sensu choć marzę o takim spalaniu. poprzedni escort miał wyżej zawieszenie ale palił w mieście 2 l wiecej. Obecny ma klime wspomaganie i "poduchy" a zapłaciłem w sumie za niego mało. ludzie wolą VW choć w środku są toporne. Serwis jest drogi ale umiem kupić tanio oryginalne nowe części a naprawiam sam
2,7
~beraraf@op.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Ogólnie źle, Fiat uno którym jeździłem wcześnie sprawował się o wiele lepiej i był zdecydowanie tańszy w utrzymaniu.
~Dux
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
8 lat jeździłem Escortem w wersji GHIA, welurowa tapicerka to bardzo trafiony pomysł, silnik do 200tys. km spokojnie trzyma bez żadnych remontów, zaarówno komfort jak i dynamika idą tutaj w parze. ABS niejednokrotnie pozwolił uniknąć kolizji, 2 gwiazdki w testach NCAP pozwoliły wysiąść z auta o własnych siłach po "czołówce" z Octavią (2 poduszki powietrzne). Gdyby nie ów fakt jeszcze are latek bym nim pojezdził + za komfort jazdy i...
3,7
~Hektor s.s.p@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
Strasznie wyje przy dużych prędkościach, poza tym w miare dynamiczny jak na 90 KM, elastyczny (Silnik)
2,9
~Desperato
Hatchback 1.6 i 16V 90KM 66kW
brak słów najgorsze auto jakie miałem sam nie wiem po co TO jeszcze trzymam moż dlatego żeby nie wyjść z wprawy przy naprawach samochodów
Ford Escort VII Hatchback