Lista ocen Ford Focus I Kombi (282) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 287 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
1) korozji jescze nie ma, ale trzeba koniecznie na to zwracać uwagę i robić tzw przeglądy lakierniczo-blacharkie (raz w roku około 150 PLN) bo jak zacznie go rudy jeść i nie będzie tych przeglądów to nici z gwaracji perforacyjnej. A jeść raczej będzie bo w 4 latkach rudy już robi spustoszenie 2) klocki hamulcowe i tarcze czesto się zuzywają, a nie jezdze jak wariat.
~czart78
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
BRAK Wszystko zalezy od tego kto jezdzil nim wczesniej. Jezeli kierowca ktory dbał o wszystkie wymiany na czas to nie ma prawa wystąpić zadna powazna ustarka, ale jezeli kupimy sprowadzone auto z zachodu gdzie niemiec sprzedal innemu niemcowi, potem on turkowi, a on swojemu synowi od ktorego kupił polski handlarz do historia juz nie dla mnie.
~Zibi
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przy 165 tys regeneracja wtryskow na orginalnych czesciach okolo 3,200 tys i wymiana dwumasy przy 150 tys dwumasa 1200zl kompletna z lukasa ze sprzeglem wymienilem samodzielnie poza tym wszystko smiga ok i inne czesci tanie np dwa lata temu zalozylem wachacz na przod turecki za 100zl i jezdze po budowach po dziurach zawieszenie ma trwale bardzo .
~propedro
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Silinik porażka. Problemy z turbiną. W ASO to po usterce powiedzieli że genralnie silink się już nie nadaje (po 150 tys), jakiś prywaciaż postawił mi go na nogi, ale po 10 tys. przecieki oleju. Ponoć w skutek przegrzania. Ropa to sie nadaje do lamp naftowych przynajmniej w tym TDCI. Zdecydowanie forda nie kupię przez najbliższych kilka lat.
~benowie
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
powazne usterki to dwumasa oraz tylne zawieszenie. może raczej nie poważne ale kosztowne. aha. i szyba przednia. pękła od kamyka (lub czegos podobnego) co ptak zrzucił mina szybę w nocy. koszt to 1750 pokryty przez ubezpieczyciela w ramach AC (jeśłi dobrze pamiętam). oczywiście oryginalna forda i ogrzewana. było to w 2017 roku.
~tsz026@o2.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Odpukać w monitor (bo chyba niemalowany :P ) wszystko w porządku, eksploatacja póki co ogranicza się do wydatków normalnych w przypadku zakupu samochodu, tzn. wymiany rozrządu, płynów, hamulców i konserwacji. Przecieka sprężarka klimy, ale mu to wybaczę. Więcej nic nie zauważyłem i mam nadzieję, że nie zauważę.
~Tom525@interia.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
jak dotąd wszystko gra, aż dziw bierze - zawieszenie jest odporne nawet na nasze dziurawe drogi, żadnych stuków, pisków i innych odgłosów (szkoda mi posiadaczy aut francuskich i niektórych niemieckich, którzy wymieniają zawieszenia co 50.000 km!). Nie oszczędzam zbytnio mojego auta, ale trwałość zawieszenia mnie zdumiewa!
~adrian008
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
pompa wtryskowa w wielu przypadkach auto po jej awarii ląduje na sylwetki A trochę szkoda bp gdyby nie to i w awaryjność naprawdę fajne autko o noc można też spróbować zastąpić pompe Boscha inną np od escort td jednak to by trza by trochę pogrzebać albo znaleźć jakiegoś mc gaywera co by to zrobil
~ADAM
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
W zawieszeniu nic nie bylo robione, ale zrobiła się mała dziurka w chłodnicy oleju ( aluminiowa ) i wyciekał olej, serwis odrazu chciał wymieniać ( $$$ ) ale po rozmowach i obgadaniu tematu uszkodzenia, okazało się że ów dziurkę można zaspawać i naprawa nie była droga. Nie dajcie się naciągać!
~wozo
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
prawdopodobnie będzie do roboty magiel bo już dobrze stuka...no i koło dwumasowe ze sprzęgłem...jeszcze jest mały wyciek z przwej strony bloku,prawdopodobnie z okolic łańcuszka też się muszę tym zająć...przez 3 lata nic poważnego nie robiłem oprócz sprawdzenia luzów na popychaczach ale jest OK!
Ford Focus I Kombi