Lista ocen Ford Focus I Kombi (282) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 287 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zico
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Alternator (dwa razy), zawieszenie (drogie), KOROZJA!!!!!!!!! totalna tandeta i dziadostwo najwyższej miary!!!!!!!! I kilka innych mniejszych i bardzo wkurzających rzeczy. I zawsze komentarz zaprzyjaźnionego sprzedawcy, u którego mam solidny rabat, a nie mówiłem, żeby Pan tego Forda nie kupował.
~BadBoy
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Szybko wyrabiające sie zawieszenie, na dużych kołach 16/215, to chyab tyle , co jest mało zadowalające , zaczna rdzewieć !!! nie konserwowany, wiec lepiej usówac slady zasniedziałej blachy na bierząco i konserwować!! Bardzo długo sie grzeje po kilku latach eksplatacjii, ogólnie przeciętna ocena.
~mateo
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
w ciągu 5 lat jeżdzenia oprócz wymian eksploatacyjnych: - pasek i rolka alternatora - pompa paliwa - 2 razy czujnik abs - modul/pompa abs - 2 razy cewka (ta sama!) - piasty -przód - remont zawieszenia tylnego - poduszka skrzyni no i po 200tkm na gazie - silnik do wymiany
~mpw
Kombi 2.0 16V 130KM 96kW
Narazie nie było poważnych usterek, choć jako najwiekszą usterkę uznaję blachę. Klapa to jedno wielkie ognisko rdzy, progi drzwi, poprostu polonez ma lepszą blachę. Miałem passata z 90r i przy sprzedaży miał 3 ogniska rdzy lakiernik \"zrobił\" je za 100zł a tu masakra.
~kubik40
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
no i tu mam jak dotej pory jedna taka uciążliwą ustereke powtarzającą sie w wielu focusach i jak narazie niewie nikt jak to usunac nawet na forum focusa polegającą na tym że jak załacze klime i stoje na światłach to spadaja obroty i czasami lubi zgasnąc na trasie to nieprzeszkadza.
~adsi adam.dz@op.pl
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
W ciągu 2 lat uzytkowania( przejechałem w tym okresie ok. 60 tys.km) jedna powazna usterka - uszkodzony moduł sterujacy w pedale gazu - wymiana pedału - ok.350 PLN Pozatym rdza u dołu dżwi i lekko na tylnej klapie ale się tym nie przejmuje bo mi samochód jeździ:-)
~krzem
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Od samego początku coś się psuło. 2 razy alternator, pompa olejowa, wycieki płynu hamulcowego, czujnik ciśnienia oleju, turbina (w ASO źle dokręcili i wyciekł olej) a na koniec przy 207 tkm poszła pompa wtryskowa. Zapowietrza się układ paliwowy i od pół roku nikt nie może dojść jak
~tmesjasz@poczta.onet.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Niestety w samochodzie 3-letnim, przebieg 80000 km, normalnie eksploatowanym, na drzwiach pojawiły się ślady rdzy. Do tego okazuje się, że serwis Forda (przynajmniej w kujawsko-pomorskim) jest niewydolny w usuwaniu tych problemów - czas oczekiwania kilka miesięcy :((
~marceloo
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Poważne usterki w tym modelu to jeszcze większa rzadkość niż drobne usterki. Może poza fordowskim dieslem 1,8 TDCI 115 km. , W, którym musiałem wymienić jeden wtryskiwacz common rail koszt 1500 zł, a pozostałe trzy zregenerować koszt 500 zł od sztuki.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Kombi
6,3
~Marcin
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Tutaj akurat nie ma się raczej czego obawiać jeżeli chodzi o benzyniaki to trwałe i niezawodne jednostki. Jedyna awaria jaka mi się przytrafiła (a właściwie zauważyłem zanim się część rozsypała) to zatarty napinacz paska wieloklinowego (około 200zł)
Ford Focus I Kombi