Lista ocen Opel Astra H (563) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 433 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Slavo58
GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Jazda po zakrętach to czysta przyjemność :) choć moja astra zakuta jest w 18-stki i opony 225/40 i to tez kawał roboty robi. W mieście gdzie studzienki,dziury i koleiny występują najczęściej już tak fajnie nie jest :( ale to nie wina auta lecz stanu naszych \"ścieżek\" ładny asfalt=sama przyjemność z jazdy. Ps. polecam kretom drogę i przynajmniej 120km/h
~Łukasz
Cabrio 1.9 CDTI 150KM 110kW
Sportowe, twarde zawieszenie jest idealne na autostrady bądź równe jezdnie. Na polskie drogi, zwłaszcza w mieście jadąc w kolumnie samochodów i mając ograniczone pole manewru przy omijaniu dziur trochę daje się we znaki, zwłaszcza na niskoprofilowych oponach. Mimo tego, auto trzyma się drogi jak przyklejone i prowadzi się je bardzo pewnie
~bartryn
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
hmm, jest tylko jeden amochód w tej klasie który lepiej się prowadzi, mowa o fordzie o fokusie, jednak astra h depcze mu po piętach, samochód bardzo spokojnie wchodzi w zakręty, jazda nim jest bardzo przyjemna, a każdy ruch kierownicą bezbłędnie odczytywany przez samochód, auto bardzo pewnie pokonuje ostre zakręty nawet na dużych prędkościach.
~Maciek R
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Dobrze tłumi nierówności, nie pochyla zbytnio w zakrętach. Niestety słuchać czasem na dziurach i skrzypi na dużych nierównościach. naprawa zwieszenia na zamienikach droga a nawet bardzo droga biorąc pod uwage konkuręcje opel wypada fatalnie, btle co i bumm 250 zł, cos powarzniejszego 600 zl i tak rok w rok polskie drogi robią swoje.
~Michal
Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
No tutaj można konkurować jedynie z Focusem. Francuzy daleko w tyle, nawet VW Golf V n ie prowadzi się tak pewnie w zakrętach. Gwałtowne wyprzedzenie połączone z gwałtowną zmiana pasa ruchu nie wybija samochodu z równowagi. Reakcja na polecenia kierownicą natychmiastowa. Nie czuje się długości kombi; bardzo stabilnie można wchodzić szybko w zakręty.
~robert_gze
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Nie mam zastrzeżeń. Na polskie warunki zawieszenie jest w sam raz. Kierownica chodzi dosyć ciężko, trzeba włożyć trochę siły, ale bez przesady. Przy wyższych prędkościach czuć samochód. Nigdy nie bałem się wchodzić w łuk czy ciasny zakręt z większa prędkością. Zawieszenie to chyba największy plus tego samochodu.
~gomez
Hatchback 5d 2.0 Turbo ECOTEC 170KM 125kW
Zawieszenie sztywne, po włączeniu trybu SPORT - bardzo sztywne, da się wyczuć nawet złotówkę najechaną na gładkim asfalcie. Amortyzatory z systemem IDS+ nie wymieniane od nowości - wciąż mają się dobrze. Nawet na autostradzie czy ekspresówce czuć każdą nierówność. Z komfortem nie ma nic wspólnego jednak auto jedzie jak po szynach.
~astrodiesel
Hatchback 5d 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
auto stworzone do szybkiej jazdy, szczególnie na autostradach, w zakrętach troszkę gorzej chociaż też nieźle, przy 205 km/h w Niemczech na autostradzie jechałem bezstresowo, bardzo dobrze trzyma się drogi, w środku im szybciej tym ciszej, ale do pewnej prędkości ok. 140km/h, potem słychać szum wiatru, silnika wogóle
~Martaglo
Hatchback 5d 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Astra prowadzi się dobrze, dla mnie mogłaby być troszczke bardziej sprężysta, ale jest naprawde dobrze. Na letnich alusach i oponach Turanza 300 205/55/R16 jazda z lekkim odczuciem auta sportowego, ale trzeba uważać ponieważ przy tej szerokości opon trudno utrzymać się w kolinach, które niestety występują na naszych drogach.
~kuken
Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi. Dla dynamicznej jazdy w zakrętach dobrze spisują się koła 16\" i szersza opona 205/55, jednakże bardziej komfortowo jeździ się na 15 calowych kołach o wyższym profilu 195/65. Szersze opony także łatwiej wychwytują koleiny, czego nie czuć tak bardzo na węższych oponach.