Lista ocen Opel Corsa C (829)

~jołł
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Mało pakowne i niewygodne. Za mały bagażnik... Ktoś pisał tu o dzwięku zamykanych drzwi jak w starym wartburgu. Inny znów wspominał, o sypiącym się śniegu do wnętrza po otwarciu drzwi. Obydwa powyższe fakty potwierdzam. Łatwo za to się nim wcisnąć w wąskie luki na parkingu.
~robo
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Jestem zadowolony z zakupu i caloksztalt oceniam na 4+ (porownywalem to auto z Peugeotem 206 i moge smialo stwierdzi, iz Peugeot "blado" wypada jesli chodzi o przestrzen dla pasazerow i pojemnosc bagaznika, ergonomia takze wydaje sie lepsza w Corsie, jak rowniez lepsza jest widocznosc). Oczywiscie wszystko zalezy od osobistych predyspozycji. Ocena: 4+
~Panek
Hatchback 1.0 Twinport ECOTEC 60KM 44kW
Ogólnie autko prezentuje się fajnie i ma fajną sylwetkę.
3,1
~teich@wp.pl
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
W moich oczach zyskuje ten samochód tylko dzieki dobrej trakcji. Jest zwrotny, dobrze trzyma się szosy, dobre jest zawieszenie. Reszta poniżej oczekiwań lub porażka
3,7
~Kosiarz
Hatchback 1.7 DTI ECOTEC 75KM 55kW
Biorąc pod uwagę stosunek ilości kilometrów i usterek wystawiam ocenę pozytywną. Trzeba wspomnieć, że nie oszczędząłem corsiny przez te 4 lata - i nie musiałem wyminiać sprężarki. Jestem pozytywnie zaskoczony niezawodnością, nigdy nie wylądowała na lawecie! Odporna na największe mrozy, głębokie kałuże, upał włączona klima i 180 na autostradzie też jej krzywdy nie robią - prawdziwy koń pociągowy - no może ze względu na wymiary kucyk :)
~pawel_q@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
całkiem udane autko, szybkie i zwrotne, umiarkowany apetyt na paliwo i relatywnie niskie koszty ekspoloatacji, z uwaględnieniem wymian oleju, filtrów, klocków, świec itd. w wersji trójdzrzwiowej zauważalny brak miejsca dla pasażerów z tyłu. w mieście na zatłoczonych skrzyżowaniach i parkingach spisuje się znakomicie, można się nim wszędzie wcisnąć, manewry ułatwia dobrze dobrane serwo kierownicy i promień skrętu. na trasie przy spokojnej...
~Sebastian
Hatchback 1.2 ECOTEC 75KM 55kW
dość dynamiczny(jak na 1.2),niestety nie jest elastyczny!Mam też WV Polo ten sam rok i pojemność i jest dużo lepiej.No i nie wiem jak inni użytkownicy sekwencyjnego LPG, ale jak jestem średnio zadowolony,ponieważ przy zmianie biegów z 1 na 2 potrafi sie przydławić i podczas równomiernej jazdy i nagłego wciśnięcia gazu czasem robi to samo.Dlaczego?Nie wiem.Jest to instalacja BRC i była kilkakrotnie na moją prośbę regulowana w dwóch różnych... (Silnik)
~Lucky Luck
Hatchback 1.0 ECOTEC 58KM 43kW
Auto łądne i zgrabne, ale chroń nas panie Prezydencie niedługo wybierany przed ASO Opel. Zniechęcenie do marki maksymalne !
3,5
~slawko_jo
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Moc w połączeniu do b. niskiej wagiauta daje z Corsy rakietę (Silnik)
Dziennik kosztów dla Opel Corsa C
5,6
6,9
~Xar
Hatchback 1.2 Twinport ECOTEC 80KM 59kW
Udana konstrukcja, nic specjalnego, ale chodzi jak złoto. Do miasta super, a na trasie daje radę do 140 km/h. Radzę szukać 5-drzwiowych. Z jednej strony szary i nudny, z drugiej strony ekonomiczny. Świetna antykorozja - zwłaszcza w porównaniu do starszych modeli. Tanie części zamienne.