Lista ocen Volkswagen Golf III (717) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 1108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaliimea@wp.pl
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Wiem, że za taką cenę jaką dałem, to mogłem mieć np. inne, większe. Ale to VW. Mam nadzieję, że więcej poważniejszych usterek na razie nie będzie. Bo auto rzeczywiście wygląda na taki stan licznika jak w/w (tapicerka, pedały, gałka biegów, silnik). Wiem też, że gdybym go sam kupował w Niemczech to na pewno zaoszczędziłbym kilka tysięcy. Ale na taki wyjazd potrzeba jednak niesty czasu... A i kto wie co tam na miejscu można by trafić. A tak,...
~olafart@o2.pl
Hatchback 2.0 116KM 85kW
Wg mnie najlepszy w klasie starszych (92-97) compactów. Już za około 9tys. można kupić full wyposażonego golfa w bardzo dobrym stanie. Warto zwracać uwagę na golfy wyprodukowane po 94roku, bo w nich, często 2 poduszki, wspomaganie, szyberdach + full elektryka to standard, często dochodzi tez klimatyzacja manualna. Warto poszukać wersji specjalnych, jak np. Bon Jovi, Europe, czy wersji usportowionych- GT i GTi- te maja bardzo często full...
~Kamil2903
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie ukrywajmy, to że ktoś kupi golfa za 5tys. złotych niech nie liczy na zbyt wiele. W polsce często kręcono liczniki przez sprzedawców a niemcy sprzedadzą samochód z \"bogatą\" historią. Jeżeli chce się kupić dobry i zadbany egzemplarz trzeba liczyć się z wydatkiem od 9 do 11 tys złotych. I jednak zanim siękupi to auto radzę dobrze je prześwietlić i pojeździć, ponieważ auta wiek swój mają, a reanimacja trupa nie wyjdzie ubu stronom na dobre.
~Łukasz J.
Hatchback 1.8 90KM 66kW
Utrzymanie samochodu tej klasy jest stosunkowo tanie. Części poza ASO w bardzo rozsądnych cenach i nie ma problemu z ich dostępnością. Kupuję części od producentów, którzy wykonują je na pierwszy montaż, ostrożnie z podróbami, faktycznie są sporo tańsze lecz jakościowo odpadają. Sam się przekonałem m.in. na przewodach zapłonowych. Kupiłem polskie polecane do LPG za 80zł i wytrzymały ledwo 9 miesięcy. A mogłem kupić od razu BERU za 130 i nie...
~mwdembek@gmail.com
Hatchback 1.4 60KM 44kW
wydalem na swojego golfa rownowartosc okolo 2 tysiecy zlotych. dostalem go z alufelgami nowymi oponami radien jvc z cd mp3 i glosnikami kenwooda lekko obrypany lakier przez poprzednia wlascicielke na zderzakach...ogolnie w bardzo dobrym stanie technicznym jak i wizualnym(w srodku zadbany) przebieg mial dosyc duzy ale byl i nadal to jest samochod do zajezdzenia jako pierwszy wechikul(i jak narazie nie udaje sie go zajezdzic)
~trolski@mac.com
Hatchback 2.0 GTI 16V 150KM 110kW
Byl to drogi samochd, jeszcze drozszy w utrzymaniu i reperacjach i nikt go nie chciial kupic oproch karkow z Wolomina. Jednak zwazywszy na ulge jaka sie odczuwa po pozbyciu sie takiego balastu - jest to super auto! (Ale tylko w momencie sprzedazy). Ogolnie, z perspektywy czasu: samochod zle wymyslony, zle zrobiony, zawstydzajacy dobre imie VW i, co dzis widac, zle zaprojektowany z zewnatrz i wewnatrz - dzis wyglada obrzydliwie.
~Kamil Bielecki
Hatchback 1.4 60KM 44kW
biorąc pod uwagę cene i pare lat bez rozczarowań i kilkadziesiąt tysięcy codziennej eksploatacji jest to najlepsze moje auto bo za inne musiałem dać sporo więcej a nie zawsze były tego warte,auto proste,niezawodne,ale trzeba kupić przyzwoity egzemplarz gdyż legendarna bezawaryjnośc przyczyniła sie do popularnosci tego modelu wśród ludzi którzy poprostu nie dbają także dużo jest skończonycz egzemplarzy
~Adam
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Mówią że autko przereklamowane. Ja uważam że nie dokońca jednak tak jest. Ma w sobie to coś, i raczej w 90 % każdy kto trochę pojeździł Golfem, mimo że ma do wyboru milion innych samochodów w podobnej cenie, i tak kupi auto ze stajni VW. Ale to tylko moja subiektywna opinia. Jeśli ktoś szuka fajnego autka za cene do 5 tysiecy to wydaje mi się że to najlepszy wybór, ale ja nie jestem obiektywny.
~A.Biernacki
Hatchback 1.8 75KM 55kW
3 lata temu (w2008r)za autko zapłaciłem 6900zł (było już zarejstrowane w PL) wyposażenie pełne (klima,elektryka,podgrzewane fotele itp... oprócz ABS) - auto nie miało żadnego poważnego dzwona co potwierdził niezależny diagnosta (czuć to też przy prowadzeniu)wszystkie elmenty elektryczne działają do dziś .... tylko że wtedy paliwo kosztowało ok.3.30-3.50 za litr..... dziś kupiłbym diesla. Pozdr.
~Michał
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Niestety tutaj jest słabo. Płaci się za znaczek VW. Golfy zawsze były najdroższymi autami w klasie. Jak ktoś szuka czegoś lepszego, bardziej zaawansowanego, szybszego to spokojnie w tych pieniądzach można kupić coś takiego. Ale jak chce się mieć pewność tanich części, serwisów na każdym rogu i pewności, że auto zawsze odpali i dowiezie nas do domu to Golf jest dobrym wyborem i warto za to zapłacić.