Lista ocen Volkswagen Golf III (717) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 1108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Ja swój kupiłem za 1500 zł na prawdę fart całkowicie sprawny zero rdzy właściciel wyjeżdżał do Austrii i chciał szybko sprzedać teraz cena oscyluje w okolicach 4000 ale myślę że to dalej dobra cena a to co otrzymujemy jest dobre. No bo dostajemy bezawaryjny ładny dynamiczny pojemny samochód z niezawodnym silnikiem.
~Mateusz Z.
Kombi 1.9 D 65KM 48kW
Nic tylko wsiadasz i jedziesz. Silnik prosty jak budowa cepa, jak coś nawaliło można samemu wykręcić, pójść na złom i wkręcić coś nowego i jeździ dalej. Brak elektroniki to i nie ma z nią problemu. :) Auto naprawdę idiotoodporne, jendakże przy dobrym użytkowaniu buda się rozsypie już dawno ale silnik będzie chodził.
~golfIIIkrzys
Hatchback 1.6 75KM 55kW
trzeba przyznać, że trochę podczas zakupu przepłaciłem jednak to teraz można docenić gdyż samochód sprawuje się do tej pory dobrze i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Jeśli dbamy o nasz wóz czyli wymiany płynów i filtrów co 10tys km, i jeśli coś zaczyna się psuć to naprawiamy wówczas odwdzięczy się nam niezawodnością
~opinia golf
Hatchback 1.9 TD 75KM 55kW
Auto jest bardzo drogie jak na swój wiek i standard wyposażenia, ale na 100% odzyskamy włożony kapitał u mechanika czy na stacji benzynowej, a później również drogo sprzedamy. Nie polecam jednak wydawać całych oszczędności na zakup mk3 - na pewno soć się znajdzie do roboty mimo że auto będzie "bez wkładu finansowego"
~wladek0706
Kombi 1.8 75KM 55kW
1350 funtow za rocznik 1996 w wersji LHD z kierownica po lewej stronie to dosyc niewiele. W tej cenie dostalem elektryke szyb, wspomaganie, napinacze pasow, regulacje fotela na wysokosc, domykanie okien z kluczyka. Jest drozszy w zakupie od Opla Astry, ale odwdziecza sie niezawodnoscia i lepsza odpornoscia na rdze i polskie drogi.
~Tomasz
Hatchback 2.0 GTI 16V 150KM 110kW
Kosztował 10 000, nie jest to mało gdyż podobne modele można kupić omal że za pół tej ceny, ale opłacało się, przez 50 000 przebiegu nie licząc części eksploatacyjnych (wymienianych gdy ulegną zużyciu np. tuleje gumowo-metalowe czy kolcki hamulcowe ) nie uległ żadnej awarii (dla przypomnienia jest już w wieku 14 lat! )
~Łukasz z Zawidowa
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Golfiacz wraz z cena auta wyniósł mnie lekko ponad 3 tysiące. Teraz mogę go sprzedać za ponad 4 bo naprawdę trafił mi sie idealny egzemplarz. Po Polsce jeździ bardzo duzo dobitych golfów ale to tylko dlatego ze właściciele za dużo wymagali od nich nie wkładając ani grosza w nie przez kilka lat.
~marcin.s25@wp.pl
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Cena z jednej strony wydaje sie zawyżona , można kupić w tej samej cenie auta młodsze lub lepiej wyposażone. Z drugiej jednak strony biorąc pod uwagę późniejsze koszty eksploatacji może się okazać dobrym wyborem. Najważniejszym warunkiem jest jednak znalezienie odpowiedniego egzemplarzu co nie jest łatwe.
~Filip
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Gdyby nie własności silnika to bym powiedział, że drogo. Za dobrego golfa III trzeba dać 10 000zł wtedy wymieniamy oleje i materiały eksploatacyjne. Trzeba go zabezpieczyć antykorozyjnie, środki na bazie bitexu i "baranka" załatwiają całkowicie problem korozji - sól sypana na polskie drogi go wykańcza.
~sbk
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Zdecydowanie nie wart swojej ceny,zmieniłem ibizę na golfa kombi ten sam rocznik,musiałem znacznie dopłacić, ibiza jeździła, a golf pewnie już myśli o kolejnej wizycie w warsztacie, a pomysleć że zmieniłem tylko dlatego że był mi potrzebny samoch rodziny i niezawodny