Lista ocen Volkswagen Golf IV (500) - Ergonomia

Na liście zabraknie 950 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rak
Hatchback 1.8 T 150KM 110kW
wszystko na swoim miejscu, wkurza mnie w sumie tylko jedna rzecz - climatronik - przyciski sa dosc male i zanim nie dojdzie sie do wprawy \'gdzie jaki jest\' - trzeba spojrzec. z tego co sie orientuje to \'pokretelka\' do climatronikow zaczeto produkowac pozniej /w sensie ogolnomotoryzacyjnym/ -> i bylo to geniane posuniecie.
~właścicel golfa
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Niby dobrze ale np. kierownicę i fotel można regulować we wszystkich możliwych płaszczyznach, a bardzo trudno znaleźć wygodną pozycję. Otóż pedał sprzęgła jest o wiele głębiej niż pedał gazu, a więc jeśli prawej nodze jest wygodnie to lewą się już nie sięga do końca skoku sprzęgła. Dla tego polecam wersję z tempomatem.
~bart@o2online.de
Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW
Jestem wysokim kierowca(190cm) i miejsca jest OK. Gorzej w przypadku pasazera (duzy schowek i poduszka przednia pasazera zajmuja duzo miejsca) oraz miejsca z tylu. Bagaznik w przyp.kombi calkiem spory. Rozmieszczenie wskaznikow i przyciskow na konsoli moze sie podobac. Nie podswietlone regulatory klimy,ogrzewania i dmuchawy.
~NRoh
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Daję 4, mój egzemplarz nie posiada regulacji wysokości siedzenia kierowcy, gdybym posiadał dałbym 5 gwiazdek. Duży plus za regulację kierownicy w 2 płaszczyznach, oraz za fajnie wysuwane cup-holdery (utrzymacze kubków). Także podłokietnik dobrze się sprawuje. Fajnie ulokowany przycisk od wlewu paliwa.
~Berlioz
Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko jest pod ręką, panel climatronik jest umieszczony trochę za nisko i potrzeba trochę czasu, aby przyzwyczajać się do jego obsługi, myślę, że zwykłe pokrętła są trochę bardziej ergonomiczne. Podstawka pod kubki potrafi sprawiać problemy i raczej nie warto umieszczać tam otwartych napoi.
~Łukasz
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Wszystko na swoim miejscu. Prawidłowo. Przełączniki dobrze rozplanowane i prawidłowo opisane. AA i podświetlone przyjemnym czerwonym światłem. Dodatkowo w wersji pacific mam piękne chromowane obwódki zegarów a same zegary podświetlone na niebiesko. Wszystko to naprawdę ładnie wygląda.
~Paweł
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Wszystko na swoim miejscu, zaprojektowane z głową tak, aby dostęp do różnych funkcji był intuicyjny. Bardzo wygodne fotele kubelłkowe z elektronicznym sterowaniem, podgrzewane. Wypas! To samo z lusterkami - podgrzewanie to jest to, czego nie spodziewałem się, że mi brakuje, tak to ujmę.
~MonteCristo
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Proste, funkcjonalne przełączniki, zero kombinacji, czy chorej \"nowoczesności\". Acha i nie trzeba kończyć wyższych studiów, żeby normalnie korzystać z auta. Pewnie wielu powie, że taka prostota jest nudna, ale najpewniej będą to sfrustrowani użytkownicy \"francuzów\" lub rdzewiejących Fordów ;).
~kevinek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
W środku obszerny, zwłaszcza na szerokość. Z tyłu trochę za mało miejsca. Siedzi się wygodnie, ale uwaga - fotele skrzypią. Bagażnik bardzo pojemny jak na tą klasę. Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach. Jak dla mnie źle usytuowane tarcze zegarów (kierownica zasłania fragmenty).
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV
6,1
8,8
9,7
~jachukruk
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Ogólnie bd., ale ustawianie klimatronika w czasie jazdy może się źle skończyć jest zbyt nisko. Dziwię się, że wiele samochodów ma umiejscowioną nawigację i gł. konsolę sterującą tak nisko. Powinna być nad deską rozdzielczą lub przynajmniej na jej szczycie. Składanie tylnej kanapy Tragiczne.