Lista ocen Volkswagen Golf IV (500) - Ergonomia

Na liście zabraknie 950 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Robert Michalski
Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW
To golf wzór w dziedzinie ergonomii, wszystkie przelączniki pod ręką. Jedynym mankamentem jest fotel. niby wygodny. Ciężko mi przyjąć wygodna pozycję za kierownicą(mam188cm wzrostu). Siedzisko jest zbyt krótkie, kierownica mimo, że regulowana w dwóch plaszczyznach podnosi sie za nisko. Niżsi będą zadowoleni.
~Mariusz :)
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Jest bardzo ekonomiczny samochód mało pali. Na trase przy bardzo spokojnej jezdzie możecie nie wierzyc ale naprawde 4.5 l. Przy przecietnej 6l. A przy ostrej już na maxa go żyłujac do 4 tys oprotów na każdym biegu do 8.2l przekraczajac pretkosc 200 km. Mówie tytaj o jezdzie na trasie.
~Niespotykanie Spokojny Człowiek
Hatchback 2.8 V6 4Motion 204KM 150kW
Jak dla mnie (180cm wzrostu) wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Czytelny i dobrze rozplanowany kokpit, ładne kolory podświetlenia deski rozdzielczej (czerwony i niebieski). Wysuwana tacka na napoje, klimatyzowany schowek w sumie nic nadzwyczajnego, ale się przydaje.
~Niki
Hatchback 1.9 TDI 100KM 74kW
Przy zakupie auto przyciągnęło mnie wyglądem,wyglądało jak nowe. Zakupiłem go w Belgii z niewielkim przebiegiem.Wnętrze powaliło,zupełnie inne niż mój poprzedni golf.Dodatki aluminium na zegarach,desce,konsoli i drzwiach,sprawiają wrażenie że to zupełnie inne auto.
~nicollo
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Wszystko czytelnie na swoim miejscu. Plastiki nie trzeszczą. VW akurat się nie popisał wspominanym wcześniej pokryciem cienką warstwą gumy części plastików na desce rozdzielczej. Ładnie to na pewno wyglądało jak był nowy, ale teraz po 11 latach szybko się zdziera i matowi:(
~mkondr@interia.pl
Hatchback 1.9 TDI 4motion 90KM 66kW
wszystkie przełączniki i wskaźniki umieszczone poprawnie jedyny mankament wg. mnie to brak kontrolki od świateł mijania podświetlenie w słoneczne dni nie wystarcza przy całorocznym obowiązku używania świateł w ciągu dnia, właściwie to miejsce na radio też mogłoby być wyżej
~krajmilka@googlemail.com
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Wszystkie przelaczniki wygodnie umieszczone, intuicyjna obsluga. W moim aucie ciezko mi bylo przyzwyczaic sie do przyscikow otwierania szyb, ale to nie wina vw, tylko poprzedniego wlasciciela, ktory zamontowal je poza serwisem i umiescili mu je na srodkowej konsoli.
~Emi
~Katana
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Auto ma bardzo dobrą ergonomie , wszystko pod ręką , tak jak powinno to byc . Przycisków nie ma za dużo tyle ile powinno być . Jedna wada to zbyt nisko umieszczony panel klimy , jadąc musimy sie dobrze przytpatrzeć jaka jest temp. itp . Wyzej byłoby lepiej . Ja mam Klimatronic !:P
~Adam
Hatchback 2.8 V6 4Motion 204KM 150kW
Fotele opiewają w regulację góra dół (oczywiście) oraz na wysokości lędźwi. Jako facet z wzrostem 173cm to auto jest dla mnie idealne, wszystko jest pod ręką, a wszystko nie wydaje się jednocześnie za blisko ... jak sama nazwa wskazuje Volkswagen.