Lista ocen Volkswagen Golf IV (500) - Ergonomia

Na liście zabraknie 950 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sharklet
Hatchback 1.9 SDI 68KM 50kW
Wszystko na swoim miejscu jak to w niemieckim samochodzie. Przyciski duże, nie zacinają się. Zaskakująco wygodne uchwyty na kubki, myślałem że umiejscowienie ich nad radiem będzie delikatnie mówiąc mało komfortowe, a tu jednak całkiem okej. Trzeba tylko uważać na ogrzewanie tylnej szyby, nie działa to jako czasówka jak w większości aut, trzeba wyłączyć manualnie
~Zadowolony użytkownik Golfa MK4
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
W środku jest wszystko co powinno być. Siedzi sie w miarę wygodnie, ale mam zwykłe fotele nie kubełki wiec na zakrętach troche wynosi. Całosc jest raczej ok. Ogólne wrażenia z jazdy sa pozytywne. Wiatomo to kompakt wiec trudno porównywać z wiekszymi samochodami, ale mimo to trasa 400 km na raz nie stanowi wiekszego problemu, moze dlatego,ze jestem dośc niski 165 cm :)
~BES
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Możemy być pewni, że jeżeli jest coś w Golfie IV co mam nam uprzyjemnić użytkowanie tego auta to tylko kwestią czasu będzie awaria tego elementu. Niestety wszystko z wyposażenia tego modelu jest bardzo awaryjne, począwszy od elektryki (centralny zamek, szyby itd.), przez układ ABS, poduszek powietrznych, mechanizm wycieraczek czy nawet system otwierania/zamykania maski. PORAŻKA !
~slawek
Kombi 2.0 115KM 85kW
Wszysto poza radiem rozmieszczone tam gdzie powinno być. Utrudnieniem jest zmiana nastawień klimatyzacji (przyciski), trzeba oderwać wzrok od drogi, żeby poszukać odpowiedniego guzika. Podłokietnik, podstawki pod napoje, schowki z gumowymi korytkami. Skorana kieronica jest miła w dotyku, U mnie brakuje grzanych siedzeń, a byłoby miło. Używam zimą nakładki i działa.
~Wojtek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
Tego jeżeli chodzi o VW nie trzeba reklamowac, wszystko idealnie rozplanowane. mankamentem dla niektorych moze byc smutne wnetrze, ale cos za cos. jezeli mam sie do czegos przyczepic to mam wszystkie szyby elektryczne i sterowanie nim i jest w jednym miejscu, powoduje to iz czasem zamiast przedniej szyby, otwieram tylna. to drobiazg do ktorego trzeba sie przyzwyczaic
~Mosfet
Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW
Nie znalazłem, ani jednego nielogicznego lub głupiego rozwiązania w tym aucie. Wszystko jest do bólu ułożone i logiczne - bardzo \"niemieckie\" w dobrym tego słowa znaczeniu. Zegary są czytelne, patrząc na przełączniki od razu wiadomo, który spełnia jakie zadanie. Do ego wszystkie one są pod ręką i nie ma problemu z sięganiem do nich podczas jazdy.
~Przemek
Hatchback 1.6 100KM 74kW
VW to VW. Proste, bez skomplikowanych przycisków, żadnych abstrakcyjnych ekstrawagancji. Opanowanie detali/przycisków/przełączników na desce rozdzielczej jest intuicyjne i bezwzględnie banalne. Szukającym innowacyjnych, futurystycznych czy bardziej innowacyjnych wnętrz wraz z rozplanowaniem oporządzenia nie polecam grupy VW ze starszych roczników.
~Mariusz
Kombi 1.9 TDI 100KM 74kW
Przecietne fotele ale trwałe materiały,brak większych śladów zużycia przy dużym przebiegu.Kiepsko z dostępem do sterowania wentylacją na 3 i5 biegu oraz do popielniczki,trzeba oderwać wzrok z drogi żeby trafić do popielniczki.Bardzo słabej jakości plastiki w dolnej części kokpitu powleczone wycierającym się jakby silikonem.
~VW - pierwszy i ostatni raz
Hatchback 2.8 V6 4Motion 204KM 150kW
Foteliki mega wygodne - ala kubełki, lewarek, fajera i pedały tam gdzie mają być - reszta mnie wali po stokroć. Bardzo niewygodne wsiadanie i wysiadanie - jak do jakiejś kapsuły, ale jak już wsiądziesz i ruszysz to nie chcesz wysiadać. Normalnie dałbym 2 ale przeznaczenie jest inne i za silnik i skrzynię daję 5
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf IV
6,1
8,8
9,7
~Hugo
Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW
Siedzenia z super trzymaniem bocznym, doskonale wykonana linia siedzeń z bardzo obrym podparciem krekosłupa lędzwiowego , można jechac 1000km i wysiadac sie nie chce...Wszystko co potrzebne w zasięgu ręki, stylistyka uboga , ale ponadczasowa, nie razi , materiały super, choć kierownica mi sie juz nieco wytarła.