Lista ocen Volkswagen Passat B6 (339) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 461 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bliski rozpaczy
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
Posypało się na amen: koło dwumasowe, pompa paliwowa, pompowtryskiwacze, turbosprężarka, sterownik filtra cząstek stałych - to już nie sporo ale masa kasy! Alternator też kiepski - nie utrzymuje poziomu akumulatora, choć ten jeszcze na gwarancji. Rozrusznik się dławi i tylko patrzeć kiedy to się rozleci, a wtedy zostanie już tylko automat, no a po nim to tylko prasa na złomowisku...
~ww
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Samochód jak każdy ninny jak się dba tak się ma. Ja kupułem w salonie przejechałem ok 200 000 Przeczyściłem tylko turbinę , wymieniłem akumulator i naprawiłem zawieszenie pozatym wszystko ok. Trzeba lać dobre paliwo i wymieniać filtry i oleje. Nie kupujcie aut sprowadzanych bo każdy z niemiec ma 400 000 zbite na 120 000 i wymieniony środek - póżniej pompowtryski padają koła wielomasowe, pęksją głowice.
~mery26
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
przy ok. 20 kkm laweta - wymiana sterownika DSG (został tylko wsteczny, ok 70kkm - laweta, pompowtryskiwacz, ok. 80kkm - wymiana pompy paliwa, wymiana czujników parkowania (zszedł chrom-nie działały poprawnie). Pomijam 2 lub 3 akcje servisowe w międzyczasie. Auto jeszcze na gwarancji ubezpieczeniowej-jak będą dalej padać \"takie drobiazgi\" po kilka tysi każdy-czas oddać w inne ręce :-)
~pavaruso@onet.eu
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Pierwszego dnia po odbiorze samochód nie odpalił! Okazało się, że rozrusznik zamarza!!! Serwis odesłał z kwitkiem, bo te egzemplarze tak mają.. Obecnie sprawa w Inspekcji Handlowej, złożyłem wniosek o zwrot pieniędzy. Druga sytuacja: dławienie się silnika na zimno, przy ruszaniu. W serwisie zobaczyłem notkę od producenta: trzeba było wgrać nowe oprogramowanie, te auta tak mają. Brak słów!
~marekn
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
T R A G E D I A. Auto kupione jako nowe. Stilo Mutliwagonem przejechałem 235 tysięcy bez żadnej awarii, a tutaj: - turbina przy 40 tyś km - pompowtryski - padły 3 po 40, 66 i 95 tyś km. Auto użytkowane w 90% w niemczech!!!! - uszczelka pod głowicą i pęknięcie głowicy przy 110 tkm, przyczyna niewyjaśniona (silnik się nie przegrzewał!) - awaria ECU po 4 miesiącach użytkowania, wymiana na gwarancji
~krzych
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Przerażające samochód niespełna trzy lata i wymienione tuleje wahaczy przez które zużyły się niesymetrycznie opony - koszty dwóch opon po 800 zł kluczyk był do wymiany dzięki bogu na gwarancji bo gdyby to było dziś to bym go już sprzedał a apogeum wszystkiego (usłyszałem to 2 dni temu) to turbo do wymiany - koszt nowego 11000 plus wymiana. Diagnoza to\" za grzecznie pan jeździ\" !!! Zastanówcie się?!
~orawex trans
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Byłoby to fajne autko gdyby było dobrze wykonane szczególnie chodzi mi o silnik a tak to niestety koledzy z VW poszli na łatwiznę i zrazili do siebie miliony klientów dzięki temu nieszczęsnemu 2,0 tdi, teraz apel do inżynierów VW bierzcie się do roboty i działajcie tak żeby VW były jakościowo tak DOBRE jak kiedys były GOLFY Dwójki! Wtedy może kiedys wróce do VW!
~driver
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Na 205 tys padło mi niedawno drugie sprzęgło, pompowtryskiwacze to parodia można je wymieniać bez końca, a i tak po kilku tysiącach któryś zaczyna się psuć. przy tym przebiegu zawieszenie praktycznie nadaje się do całkowitej wymiany (oczywiście wcześniej było już naprawiane) wspomaganie kierownicy sypie się. Całą elektronikę najchętniej wyprół bym z tego samochodu
~Misior
Sedan 1.8 TSI 160KM 118kW
Od samego poczatku, zle dzialal jeden czujnik parkowania. Przy wilgotnej pogodzie i duzych opadach lokalizowal przeszkode pomimo, ze jej nie bylo. Wszystkie inne czujniki dzialaja poprawnie. Ponoc zostal wymieniony na nowy, ale jak na zlosc, (ale moze i dobrze), nie pada od kilku tygodni wiec nie mam jak przetestowac. Poza tym nie mam innych uwag.
~jerry25
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Na gwarancji wymienilem: przekladnia kierownicza,czujnik klimatyzacji(rozebrane czesc deski rozdzielczej)elementy gumowe wahaczy przednich.Po gwarancji wymienlem:jeszcze raz gumy wahaczy przednich,reflektor przedni prawy(xenon)makabrycznie drogi,silownik maski silnika ,tarcze i klocki hamulcowe przod i tyl. Przeciera sie skora na siedzeniu kierowcy.