Lista ocen Citroen AX (387)

~bob71
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Doskonale. Autko które się z czasem pokocha, jeśli nie kupi się złomu.
~Citoen-znienawidzisz kazda droge
Hatchback 1.4 85KM 63kW
Auto na owe czasy nowoczesne, lekkie-zbyt lekkie, nawet ladne.Jakosc uzytych materialow do budowy auta jest fatalna. Niektore rozwiazania np. tylna oś, brak wskaznika temper. silnika w polaczeniu z awaryjnoscia podzespolow sprawiaja ze auto to wlasciwie urzdzenie stale psujace sie nie nadajace sie do jazdy na dluzszych trasach
~pawelec@busko-zdroj.cjb.net
Hatchback 1.0 50KM 37kW
To auto można polubić, mała żaba, która może cicho i sprawnie poruszać się po ulicach zatłoczonego miasta, nie każąc dużo za to płacić właścicielowi i z drugiej strony agresja tkwiąca w silniku - już nie raz widziałem zdziwione miny ludzi prowadzących duże samochody, kiedy moje autko po prostu okazywało się dynamiczniejsze. 50 KM przy 690 kg samochodu i silniku, który nie boi się wysokich obrotów - można się zdziwić:-) Jednak auto raczej nie...
~KRZYSIEK AX FIRST
Hatchback 1.4 D 50KM 37kW
element które opisałem wcześniej myślę, że w każdym aucie z wiekiem nalerzało by wymienić więc nic poważnego się nie dzieje z silnikiem co najważniejsze wymiana oleju co 20tyś km Mobil 15W40 silnik potrzebuje 3,7L oleju. Wkład jaki zainwestowałem myślę, że beż problemu zrobię nim kolejne 140000km
~Kazelot
Hatchback 1.0 50KM 37kW
mocno, dodam, przeciętnie; na plus idzie ładna deska rozdz. małe wymiary, mała wrażliwość na podmuchy wiatru, dobre światła, zużycie paliwa, nie rdzewieje raczej, na gazie chodzi dobrze, dobrze odpala; na minus awaryjnośc, mała sztywność nadwozia (cienka blacha, oj cienka),
~Wojtas_Z@poczta.fm
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Dobry samochód gdy rodzina liczy do 2 osób. Można poszaleć na trasie ( jazda 120km/h takim małym autem w ciasnych zakrętach podnosi adrenalinę a przy twardym zawieszeniu jest cały czas kontrolowana) a jak trzeba oszczędzać spalanie jest minimalne. Znam ludzi, który z LPG płacą więcej za przejechanie 100km
~kopiki
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Przyzwoity samochodzik za małe pieniądze. Bardzo duży plus za ocynkowane blachy (praktycznie zero korozji). Ciekawe "patenty" Citroena jak chociażby plastikowa tylna klapa, koła na trzy śruby itp...Najbardziej przeszkadza minimalna liczba schowków i brak jakiegokolwiek wyposażenia dodatkowego. Ale w końcu kupiłem najbiedniejszą wersję, dla wybrednych jest GTI ;)
3,6
~gondoljerzy, grzesiek8@yoyo.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Gdyby nie hałaśliwość napędu i zawieszenia byłby to bardzo przyjemny samochód. A tak jest to extra wózek na miasto. Z jedną osobą b.dobra dynamika. Jestem zaskoczony małą usterkowością. Wkurzające są typowo francuskie patenty: klakson w dzwigience, francuski przegub napędowy(do wymiany osłony przy kole trzeba rozebrać całą półoś), sterowanie skrzyni dźwigienkami itp.
~Dariusz_Kuczynski@tenbit.pl
Hatchback 1.1 60KM 44kW
Dojeżdzam do pracy 50 km dziennie i to jest auto idelane na taki trasy. Przede wszystkim ekonomiczne i bezawaryjne. Ostatnio pojechałem na Balaton (750km w jedną stronę) z przerwą na małe ci nieco i wróciłem bez problemów. Warto stosować dobre materiały przy przeglądach bo rzutuje to na bezawaryjność. Jeżdże na Mobilu 10W/40 (półsyntetyk) i nie bierze grama oleju. ale wymiana z filtrem kosztuje już 120zł. Coś za coś. Chciałbym go wymienić na...

Usterki Citroen AX

Citroen AX – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

4,1
~Paweł P
Hatchback 1.5 D 54KM 40kW
Kupiłem go w 2009 r. za 3400 zł. autko urocze . Psuł się rzadko i zawsze pod domem, albo w miejscu mojej pracy, czyli dowoził na miejsce... Bardzo proste rozwiązania konstrukcyjne, czasem dziwne (tylna klapa zawieszona na szybie). Wspaniały silnik diesla, zapalał przy -27 stopniach mrozu i spalał na trasie ok. 4 litrów oleju napędowego. Jechałem nim 155 km/h i to było przeżycie. Samochód wygodny i miło go wspominam.