Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d (496) - Silnik

Na liście zabraknie 134 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Azot
Hatchback 5d 2.0 TD Multijet 165KM 121kW
Daje sporo frajdy, ale dopiero od trzeciego biegu. Trochę za głośno klekocze. Czasem jak nie jest rozgrzany to można zauważyć lekko nierówną pracę (ale może to tylko mój egzemplarz). Dodatkowo przy wypalaniu się filtra DPF silnik potrafi "podskakiwać" na postoju i obroty falują - podczas jazdy jest to niewyczuwalne (tylko na postoju przy zapalonym silniku).
~Gato
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Po porzesiadce z silnika 75KM te 105KM robiło wrażenie. Teraz oceniam, że jest to minimum. Silnik pracuje płynnie choć czasem na niskich obrotach brak mu dynamiki ale coś za coś - niskie spalanie. Co ciekawe przy spokojnej jeździe po mieście nie przekraczając 60km/h silnik potrafi spalić 4,5l/100km co nie jest możliwe już na autostradzie. Dziwne ale prawdziwe.
~Tata
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Dynamiczny i oszczędny, choć łatwo u mnie nie ma. Jazda bardzo dynamiczna, silnik po chipie i po usunięciu "ekologii" DPF i EGR sprawuje się świetnie, moc wzrosła do 150km a moment do 380nm, zero dymienia, mega elastyczny, średnia zbardzo dynamicznej jazdy 50/50 miasto/trasa na poziomie 7L. Nieco za głośny, ale to juz chyba sprawa wyciszenia kabiny, nie samego silnika
~wadis
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Jak na nowe auto to byłem bardzo zaskoczony oczywiscie NIEGATYWNIE,niegatywnie dla tego ze jak sama obsluga klienta w autoryzowanym serwisie Fiata mam tu na mysli Salon,przyznala z usmiechem na ustach ze DEMONEM predkosci to on nie jest. I zeczywiscie wciskalem do opory pedal gazu i poza halasem nic kompletnie nic,jakies dziwne stuki pod maska uslyszalem i tyle..
~jacek sz
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
samochodzik bardzo ładny, silnik 120 km ładnie i dynamicznie pracuje. jak chcesz jeździc ekonomicznie to zmieścisz się latem w jeździe mieszanej ok 8 l. jeśli chcesz ostrzej to zużycie rośnie - wczoraj na autostradzie pojechałem 200 i komputer pokazał prawie 20 l. ale z taką prędkością jeździc da sie tylko incydentalnie więc auto ładne, dynamiczne i w miarę oszczędne
~multijet
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
To jeden z najmocniejszych punktów tego auta - podczas ostatnich mrozów (kilka dni po -20C) odpalił za pierwszym razem bez chwili zawachania po 3-dniowej przerwie - to już nie te same diesle co kiedyś :) Spalanie na trasie ok 5,0-5,2 cho jak ktoś lubi to da radę zejśc do 4,2-4,4 (to mój rekord), komputer pokazuje wtedy 3,9-4,1 - przekłamuje permanentnie o 0,2l/100km
~poluk
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 150KM 110kW
Silnik pracuje cichutko i brzmienie nie kłuje w uszy jak np w TDI. Co do elastyczności to przy wlasciwej zmianie biegow to nie ma sie do czego przyczepic. Przy starcie na swiatlach to nie wiele aut jest szybszych. A wszystko to przy niewielkim spalaniu ktore sie miesci w danych producenta, kilka razy nawet udalo mi sie zejsc do 4.3l/100km przy normalnej jezdzie.
~~ jack
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Mam Fiata z silnikiem diesla o mocy 120 KM, jest to mój pierwszy diesel i jak na razie nie żałuję. Podróżuję z rodziną: żona + syn (6 lat) i żadnych problemów z bezpiecznym wyprzedzaniem. Szybkiego ruszania trzeba się nauczyć i wtedy "start" spod świateł to czysta przyjemność. Ogólnie silnik i jego dynamika zbliżona do Focusa II 130 KM, którym miałem okazję odbyć jazdę testową.
~Dawid7
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Silnik jak na moje potrzeby idealny ,jeśli chodzi o dynamikę, spalanie 7,3l. w zimie trochę więcej. Trasa przeważnie miasto, po za miastem. Nie interesowały mnie wersje z turbodoładowaniem, bo nie poruszam się często po drogach szybkiego ruchu, czy autostradach. Silniki słyną z niezawodności, co ważne nie muszę w ogóle dolewać oleju.
~Czak Ptak
Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Silnik bez zarzutów, suchy, cichy, dobrze pracuje, bardzo żwawy, pomimo pojemności. Dzięki turbinie ma charakterystykę diesla, świetnie zbiera się od samego dołu i lubi jak go się troche przeciągnie. Jedyny minus to pękający kolektor wydechowy. Jakaś wada fabryczna, bo to częsta usterka, mimo wszystko łatwa do ogarnięcia i nie droga.
Fiat Bravo II Hatchback 5d