Lista ocen Honda Civic VIII (507) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 226 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marcinkowsky
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
co do skrzyni 1 bieg kruciutki no i czasem problem jak autko toczy sie zowim tempem czy 1 vzy moze juz 2 ale moze to dlatego ze wczesniej automat mialem i szkode ze w civic 22 niema 2rok jazdy i w korkach krew mnie zalewa tragedia trasa ok miasto kicha no i sprzeglo gowniane jest strasznie
~Mares
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Honda słynie z rewelacyjnych skrzyń biegów, pracują długo i bez żadnych problemów. Sama zmiana biegów aż po ostatni 6 oceniam na dobry. Często przy zimnym silniku pierwszy bieg wchodzi z oporem - do poprawy!! Kolejna wada to okropny drążek zmiany biegów - szczyt tandety i badziewia !!!!
~Piotr 30 lat Sosnowiec
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
I-SHIFT !!!!!!!!!!!!!!!! Oczywiście wymaga nauki i przyzwyczajenia. Nie jest to automat, to elektroniczna zmiana biegów. Ale działa geniealnie. NIe chce mi się, ja de na automacie i noga steruję moment zmiany biegów, chce się pobawić - zmiana ręczna dźwigniami przy kierownicy. PS Na automacie epali mniej !!
~Ufo
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Być może to tylko mój egzemplarz, ale nie mam wrażenie że pod tym względem mogło być lepiej. Czasami dyskomfort przy wrzucaniu dwójki występował natomiast po wymianie oleju w skrzyni sytuacja chyba uległa poprawie. Wiem że to nie nowe auto ale skrzynia mnie osobiście nie zachwyciła.
~Michał
Hatchback 3d 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Manualna, 6-biegowa skrzynia jest trwała i nie sprawiała żadnych problemów. Praca sprzęgła przyjemna, tak samo jak pewne wbijanie poszczególnych biegów, chociaż sporym mankamentem są zdecydowanie zbyt długie skoki lewarka i niekiedy pojawiający się nieco zbyt duży opór w jego pracy.
~mario
Hatchback 3d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Dość precyzyjna. Biegi wchodzą może nieco zbyt "plastikowo" w porównaniu ze starszymi modeli Civica. Pochwała za odpowiednio dobrane przełożenia. Wreszcie jest 6 bieg. Szybko wycierająca się gałka zmiany biegów to standard. Już po około 100tyś km potrafi schodzić lakier.
~WronyM
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Skrzynia precyzyjna, biegi wskakują z delikatnym "kliknięciem", krótki skok między biegami - z tym silnikiem zgrywa się nieźle. Jedyny mankament to taki, że czasami stawia lekki opór przy wrzucaniu dwójki. Zdarza się to jednak rzadko i nie jest bardzo uciążliwe.
~Radzio
Hatchback 5d 2.2 i-CDTi 140KM 103kW
Dobra, biegi dobrze dobrane, ale czasami haczą przy zmianie i kilka razy miałem taką sytuację że nie można było wrzucić wstecznego inne biegi wchodziły a wsteczny nie trzeba go było wbijać na chamca ale bez zgrzytu, od czasu dodania ceramizera do skrzyni problem nie wystąpił.
~Ralfg4
Sedan 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Skrzynia jest dla mnie wielkim nieporozumieniem, 6 biegów to duży plus jednak jest twarda, stukająca a jej praca mało precyzyjna. Przynajmniej raz w tygodniu blokuje mi się wsteczny bieg potrafi zawisnąć w próżni i jest problem z wyprowadzeniem jej z tego stanu.
~adam
Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
biegi wchodzą perfekcyjnie. Przed zakupem wyczytałem w autoświecie lub w motorze, że są problemy z wchodzeniem 1-ego biegu - to jakaś fikcja. Nigdy mi sie to nie zdarzyło i cieszę się że nie zrezygnowałem przez to z jego zakupu. Może dotyczyło to modeli z 2006r